REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu przypomina, że wkrótce rozpocznie się rekrutacja do naszej placówki.

Etap rejestracji wniosków i zgłoszeń będzie odbywał się w następujących terminach:

- do klas pierwszych – od 15.04.2020r. do 30.04.2020r. tylko do godz. 15,

- do oddziału przedszkolnego 6-latków – od 20.04.2020r. do 30.04.2020r.  tylko do godz. 12.

Rekrutacja na terenie Gminy Miasta Radomia prowadzona jest tylko i wyłącznie przez system elektroniczny za pośrednictwem strony internetowej www.oswiatawradomiu.pl.

Po wejściu na platformę należy wejść w zakładkę NABORY i wybrać odpowiednio:

1) Aplikacja Nabór dla szkół podstawowych – przy rekrutacji do kl. 1,

2) Aplikacja Nabór dla przedszkoli – przy rekrutacji do oddziału przedszkolnego.

W pierwszym przypadku Rodzic wypełnia zgłoszenie (dzieci z obwodu) lub wniosek (dzieci spoza obwodu), a następnie drukuje wygenerowany przez system dokument, który powinien zostać podpisany przez oboje rodziców.

W drugim przypadku Rodzic wypełnia wniosek i drukuje wygenerowany przez system dokument, który powinien zostać podpisany przez oboje rodziców. Ponadto proszę pamiętać o pobraniu i wydrukowaniu odpowiednich oświadczeń z zakładki „pliki do pobrania”, które stanowią integralną część wniosku i dotyczą kryteriów zaznaczonych we wniosku na „TAK.” Oświadczenia należy wypełnić i podpisać.

Bardzo ważną rzeczą jest dokładne i uważne wypełnianie przez Państwa dokumentów rekrutacyjnych, co znacznie ułatwi ich późniejszą weryfikację i pozwoli uniknąć błędów, które uniemożliwiłyby zatwierdzenie kandydata w systemie naboru.

Podpisane przez obydwoje rodziców dokumenty należy złożyć w następujący sposób:

1) Preferowane jest wysłanie dokumentów w formie skanów lub zdjęć na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – mail powinien być wysłany z adresu mailowego rodzica, który został podany we wniosku / zgłoszeniu kandydata. Komplet czytelnych dokumentów należy przesłać w jednym mailu.

lub

2) Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki, zapakowane w dużą kopertę. Zaklejoną kopertę należy pozostawić w przygotowanej do tego celu urnie.

W trakcie trwania całego procesu rekrutacji pamiętajcie Państwo o przestrzeganiu jej harmonogramu (dostępny na naszej stronie internetowej), jest to niezwykle ważne, gdyż system elektroniczny nie przewiduje żadnych przekroczeń terminów. Każdy etap zostaje zakończony we wskazanym dniu i o konkretnej godzinie. Prosimy również odwiedzać naszą stronę internetową, na której będą pojawiały się aktualne informacje związane z naborem dotyczące np. etapu potwierdzania woli, w czasie którego od niektórych z Państwa będzie wymagane wydrukowanie, podpisanie i przesłanie drogą elektroniczną dodatkowego dokumentu.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z rekrutacją w dniach 15-30.04.2020r. w godz. 8-14 można się z nami kontaktować pod nr tel. 512-351-160.

Mamy nadzieję, że przy wzajemnej współpracy uda nam się wszystko pomyślnie zakończyć.

Serdecznie zapraszamy.