Konkursy językowe z okazji Dni Europejskich

W ramach obchodów Dni Europejskich zorganizowane zostały konkursy językowe, tj. Konkurs Wielojęzyczny oraz Konkurs na Plakat – Witamy w Europie – słowniczek podstawowych zwrotów Europejczyka.

W dniu 21 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wielojęzyczny. Konkurs skierowany był do uczniów klas 6 - 7 oraz 2 - 3 gimnazjum. Uczestnicy musieli zmierzyć się z rozwiązaniem quizu, składającego się z pytań zamkniętych i otwartych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą ogólnej geografii Europy, Unii Europejskiej oraz mieli możliwość popisania się znajomością języków europejskich. W konkursie wzięło udział 23 uczniów klas 7 oraz 2 - 3 gimnazjum. Laureaci zostali wyróżnieni i nagrodzeni podczas uroczystej gali podsumowującej Tydzień Europejski, która odbyła się dnia 25 maja 2018 r.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce - Filip Głuchowski kl. 2

II miejsce - Jakub Bilski kl. 3

III miejsce - Patryk Matuszewski kl. 3

Z ogromnym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły spotkał się Konkurs na Plakat: Witamy w Europie / Welcome to Europe / Willkommen in Europa – słowniczek podstawowych zwrotów Europejczyka. Uczniowie wykonali ciekawe projekty w 4 językach europejskich. Każda praca oceniana była pod kątem poprawności językowej, pomysłowości, oryginalności i estetyki. Jury miało nie lada zadanie z uwagi na wysoki poziom prac. Prace można oglądać od czwartku 24.05 na holach głównych w naszej szkole. Prace zwycięskie znajdują się na holu głównym po stronie szkoły podstawowej. Konkurs pobudził zainteresowania uczniów nauką różnych języków obcych. Dzięki plakatom rozwieszonym na terenie szkoły uczniowie mogą powtórzyć zwroty grzecznościowe i inne podstawowe zwroty związane np. z podróżowaniem, w różnych językach,

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce - Anna Łazińska kl. 7

II miejsce - Oliwia Figarska kl. 3

III miejsce - Mikołaj Leśniewski kl. 2

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczny udział w konkursach.

Organizatorzy konkursów: Paulina Maciejewska, Monika Kaczorowska, Małgorzata Gromek, Iwona Bednarczyk.

zdjęcia

Odsłony: 194