VII Ogólnopolska Akcja Noc Bibliotek

8 października w naszej szkole odbyła się impreza czytelnicza w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. W spotkaniu wzięli udział chętni uczniowie z klas: 7, 8 oraz 5.
Uroczystość rozpoczęło się od recytacji wiersza promującego wzmacniającą siłę czytania „Co za tuba, co za wzmacniacz” Joanny Mueller. Dla uczestników w bibliotece szkolnej były przygotowane różne atrakcje, wśród nich: projekcja filmu „Mia i biały lew, czytelnicze domino , czytanie fragmentów książki Jorna Liera Horsta „Operacja Człowiek w czerni”, zabawa „Zgadnij kim jestem?”, karaoke. Dla rozruszania ciał wszyscy wspólnie odtańczyli belgijkę. Dla rozruszania umysłu można było zapoznać się z literaturą wspomagającą wyobraźnię, rozwój osobowości, kulturę językową (Półka wzmacniająca).
Tegoroczna „Noc Bibliotek” zbiegła się z 20. rocznicą działalności naszej biblioteki., co zostało zaakcentowane słodką niespodzianką oraz muzycznymi życzeniami, Sto lat Biblioteko!.
Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książki.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy.
Kolejna „Noc Bibliotek” już za rok. Serdecznie zapraszamy!!!
Organizatorzy: Iwona Wiśniewska, Katarzyna Pudzianowska, Beata Kicior, Ewelina Niemkiewicz

V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Nasza Biblioteka szkolna już po raz drugi przystąpiła do akcji Czytania Jeżycjady. W marcu biblioteki, szkoły i ośrodki kultury w całej Polsce mają okazję na chwilę zamienić się w Jeżyce. Zapraszamy wszystkich, zarówno miłośników serii, towarzyszących losom Borejków od lat, jak i nowych przyjaciół Jeżycjady do sięgnięcia po książki.

Organizatorzy:

Obchody Światowego Dnia Uśmiechu i IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Szkolne obchody Światowego Dnia Uśmiechu i IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia za nami.

Te dwa ważne w życiu naszej szkoły wydarzenia w tym roku zbiegły się w jednym dniu - 4 X 2019 r. Jak co roku, uczniowie i nauczyciele dużo się uśmiechali :). Uczniowie klas 4 - 6 na lekcjach matematyki musieli wykazać się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, lecz także umiejętnością logicznego myślenia i dużą wyobraźnią. Albowiem zmierzyli się tego dnia z wieloma łamigłówkami, z których każda miała bezpośredni związek z mnożeniem. A na koniec... test. Czy ten na smartfonach, czy ten na kartkach... pokazał prawdę - kto jest MISTRZEM ZNAJOMOŚCI TABLICZKI MNOŻENIA w każdej klasie i nie tylko. Klasy trzecie natomiast kodowały uśmiechnięte buźki. Doskonaliły w ten sposób umiejętności odwzorowywania i symetrii.

Godziny pracy logopedów w roku szkolnym 2020/2021

Dorota Rumieńczyk