„DoWolność Czytania”

W dniach 8 - 15 maja obchodziliśmy XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „DoWolność Czytania”.
 
8 maja świętowaliśmy Dzień Bibliotekarza. W tym dniu uczniowie składali nauczycielom bibliotekarzom życzenia i wzięli udział w błyskawicznym konkursie „Narysuj portret nauczyciela bibliotekarza”. Prace były wesołe i żartobliwe.
 
Odbyło się także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczniom w konkursie plastycznym pt. „Okładka do ulubionej książki”. W kategorii klas 4 – 6 laureatami zostali:
 
I miejsce: Borkowska wiktoria kl. 4
II miejsce: Lena Kruk kl. 4
III miejsce: Chwała Weronika kl. 4
Wyróżnienie: Gaczyńska Oliwia kl. 4, Sulima Hania kl. 4
 
W kategorii klas 7 szkoły podstawowej oraz klas 2 i 3 gimnazjum laureatami zostali:
 
I miejsce: Zuzanna Kacprzak kl. 2
II miejsce: Aleksandra Farbiś kl. 2
III miejsce: Julia Kacprzak kl. 3
Wyróżnienie: Natalia Kapturska kl. 3
 
11 maja uczniowie klasy 3b pod opieką nauczycieli bibliotekarzy uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarkami: Anną Litwinek – radomianką, autorką książek m.in. „Czarownica” oraz Izabelą M. Krasińską – autorką m.in. trylogii, której pierwszy tom jest zatytułowany „Pod skrzydłami miłości”. Spotkanie miało formę dyskusji między autorkami książek na tematy związane z drogą, jaką musi pokonać pisarz, aby jego książka ukazała się na rynku wydawniczym, o czerpaniu pomysłów oraz o wpływie autora na czytelnika. Obie autorki w swoich książkach umieszczają motyw Radomia, jego historii i zabytków. Nie boją się poruszać trudnych tematów. Na koniec spotkania pisarki zwróciły uwagę, aby nie ulegać wszechobecnej promocji. Przy wyborze tytułu ważne jest, żeby nie oceniać książki po okładce.
 
Odsłony: 147