Ogólnopolska akcja „NOC BIBLIOTEK” pod hasłem „RZECZPOSPOCZYTA”

OGÓLNOPOLSKA AKCJA „NOC BIBLIOTEK” POD HASŁEM „RZECZPOSPOCZYTA”

zdjęcia

Opis wydarzenia przez naszych uczniów:

Dnia 8 czerwca 2018r. w naszej szkole zorganizowano Wieczór w Bibliotece w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Pierwszym punktem spotkania był występ zaproszonych gości. Jedna z dziewczyn Agnieszka Łazińska przedstawiła nam fragment „Pana Tadeusza” (Koncert Jankiela). Drugim gościem była Kinga Plewińska, która zaprezentowała nam dwa utwory poezji śpiewanej. Kolejnym etapem naszego spotkania okazał się konkurs literacko-plastyczny polegający na opisaniu w kilku zdaniach Polski za 100 lat lub przedstawieniu jej w sposób plastyczny. Następną atrakcją wieczoru były tańce i zabawy integracyjne przeprowadzone na holu szkoły. Następnie odbył się teleturniej ,,Jaka to melodia?” z udziałem trzech uczennic. Podczas wieczoru zaprezentowano także ciekawe pozycje literatury młodzieżowej. Odbyła się projekcja filmu „Czas honoru”. Na zakończenie spotkania zagraliśmy w grę „Kim jestem?” i wzięliśmy udział w karaoke.

Maja, Zuzanna i Julia
kl. VIIb

Dnia 8 czerwca 2018 r. w naszej bibliotece odbył się Wieczór Czytelniczy w ramach Nocy Bibliotek, która w tym roku odbywała się pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Poza elementami takimi jak promocja biblioteki, propagowanie czytelnictwa, zaakcentowano również wzorce patriotyczne. Wieczór dostarczył nam wiele niezapomnianych wrażeń. Podczas jego trwania wzięliśmy udział w konkursach takich jak np. teleturniej „Jaka to melodia?”, pisanie opowiadania – „Polska za 100 lat”, a także ilustrowanie tego. Wysłuchaliśmy również wystąpień absolwentek naszej szkoły – Kingi Plewińskiej i Agnieszki Łazińskiej, które zachwyciły nas śpiewem oraz recytacją poezji. Słuchaliśmy również fragmentów książek wartych przeczytania. Uczennica Julia Sułecka – zwyciężczyni Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Czytanie jest podróżą” zaprezentowała nam powieść pt. „Zielone martensy”. Podczas wieczoru został wyemitowany film pt. „Czas honoru”. Na zakończenie sprawdziliśmy swoje umiejętności wokalne w karaoke, które miało charakter patriotyczny. W naszym odczuciu wieczór był bardzo ciekawy i z pewnością zapamiętamy go na długo.

Paulina i Marcelina
kl. IIf gimnazjum

Odsłony: 148