Obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Spotkanie z dietetyczką p. Moniką Woźniak.

W dniu 28 listopada 2018 r. w bibliotece szkolnej uczniowie klas 8b i 3f gimnazjum spotkali się z dietetyczką p. Moniką Woźniak w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, a także z uwagi na realizację działań z zakresu doradztwa zawodowego.

W pierwszej części spotkania zaproszony gość przybliżył młodzieży zawód dietetyka. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jakie trzeba zdobyć wykształcenie, aby zostać dietetykiem. Uczniowie poznali także specyfikę i charakter zawodu dietetyka.

W dalszej części prelekcji prowadząca mówiła o prawidłowym żywieniu oraz wiążącym się z tym zdrowym trybie życia. Uświadomiła ważność profilaktyki i jej znaczenie. Ciekawostką dla młodzieży było przeprowadzenie doświadczenia udowadniającego przeciętne spożycie cukru przez człowieka w ciągu jednego dnia. Wynik był zaskoczeniem dla wszystkich.

Na zakończenie uczniowie wypełnili ankietę oraz mieli możliwość poczęstowania się przygotowanymi przez p. dietetyk przekąskami.