Wycieczka do schroniska

Jeśli możesz podarować komuś odrobinę szczęścia, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej.

Przez cały październik biblioteka szkolna prowadziła zbiórkę rzeczy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Dzieci i młodzież zachęcano do przynoszenia suchej i mokrej karmy, makaronów, kaszy, ryżu. Proszono też o przynoszenie ręczników, koców czy starych kurtek z przeznaczeniem na legowiska dla psów i kotów. Uczniowie dostarczali również ubranka na zimę dla psów, miski, smycze, kagańce, a nawet myszki – zabawki dla kotów.

W sumie darczyńcy ofiarowali naprawdę dużo i karmy, i innych przedmiotów. W dniu 8 listopada 2017 r. dziadek naszej uczennicy z kl. 7b - p. Andrzej zawiózł wszystkie rzeczy do schroniska, a grupa 27 osób (dzieci i młodzież z klas 5f, 7b, 2a gim., 2d gim., 3a gim.) wraz z dwoma opiekunami dojechała do schroniska autobusem. Zebrane przedmioty przekazano na ręce pani kierownik, która w zamian oprowadziła uczniów naszej szkoły po schronisku i opowiedziała o swojej codziennej pracy. Dużo dziewcząt było zainteresowanych wolontariatem w schronisku i na te pytania pani kierownik również odpowiadała z niemałą cierpliwością.

fotorelacja