Ciekawe warsztaty dla uczniów nt. zawodów budowlanych

Ciekawe warsztaty dla uczniów zainteresowanych kształceniem w zawodach budowlanych w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu.

Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor Lidia Staniszewska. W swojej prelekcji zaprezentowała ofertę kształcenia szkoły technicznej i branżowej. Została omówiona specyfika kształcenia w zawodach: technik budownictwa, technik drogownictwa, technik geodeta, technik urządzeń sanitarnych, technik ochrony środowiska, a także planowany: technik robót wykończeniowych w budownictwie oraz na poziomie ZSZ: murarz tynkarz, cieśla, dekarz, monter zabudowy i robot wykończeniowych w budownictwie, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych.
Po zakończeniu części oficjalnej młodzież uczestniczyła w rewelacyjnych warsztatach, przygotowanych przez nauczycieli zawodu. Gimnazjaliści odwiedzili pracownię dekarską, chemiczną, budowlaną, gdzie mogli zobaczyć przebieg procesu projektowania i kosztorysowania, wzięli także udział w geodezyjnej lekcji praktycznej oraz spróbowali swoich sił w dokonywaniu pomiarów.
Na kolejne wyjścia już wkrótce zaprasza doradca zawodowy Sylwia Wesołowska.