Tydzień na rzecz kariery w naszej szkole

Już niebawem najstarsi uczniowie naszej szkoły staną przed koniecznością wyboru kierunku dalszego kształcenia. Aby pomóc im rozpoznać własne predyspozycje i preferencje zawodowe, panie Katarzyna Pudzianowska, Agata Stokwiszewska, Sylwia Wesołowska oraz Iwona Wiśniewska zorganizowały warsztaty zawodoznawcze pod hasłem „Świat zawodów w literaturze i filmie”. Zajęcia te odbywały się w ramach Tygodnia na Rzecz Kariery, czyli akcji przygotowanej przez RODoN pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Radomia.

Dzięki uprzejmości zaproszonych prelegentów uczniowie klas siódmych, drugich i trzecich gimnazjum mieli szansę zapoznać się ze specyfiką pracy pielęgniarki, porozmawiać na temat kompetencji wymaganych w zawodzie prawnika oraz zgłębić kwestię różnorodności zawodów filmowych.

Szczególne podziękowania należą się pani Bożenie Kacprzak, pielęgniarce z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, panu Pawłowi Matrackiemu, prawnikowi, oraz panu Andrzejowi Ciesielskiemu, dyrektorowi kina Helios, pasjonatowi i znawcy filmu. To dzięki naszym prelegentom uczniowie najstarszych klas mieli możliwość podjęcia próby diagnozy swoich zainteresowań zawodowych.

zdjęcia

Odsłony: 172