„Ja na rynku pracy – moje talenty i moje kompetencje”

9. Ogólnopolski Tydzień Kariery Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych pod hasłem „Ja na rynku pracy – moje talenty i moje kompetencje” zainspirował uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego do pochylenia się nad zawodami medycznymi w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu.

Wspólnie z doradcą zawodowym p. Sylwią Wesołowską młodzież poznawała tajniki wykonywania zawodów medycznych, takich jak elektroradiolog, higienistka stomatologiczna, technik masażysta z elementami odnowy biologicznej i dietetyki, opiekun medyczny i terapeuta zajęciowy.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem zadawali dociekliwe pytania dotyczące ścieżek kształcenia w interesujących ich zawodach. Uważnie dopytywali o sposób nabywania kwalifikacji i umiejętności niezbędne do pracy w zawodach medycznych. Wyczerpujących odpowiedzi udzielała im pani doradca zawodowy Magdalena Smolarska.
Poniżej fotorelacja, a przed młodzieżą kolejna wyprawa po świecie zawodów.