"Żyj zdrowo, jedz kolorowo!" - podsumowanie akcji

W dniu 15 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowej Diety i Aktywności Ruchowej pod hasłem "Żyj zdrowo, jedz kolorowo!".

Impreza podzielona była na dwa bloki tematyczne:

1. Żywienie - 9.10-12.00.

* Wykłady dla ponad 300 uczniów, prowadzone były przez dietetyka Pana Jacka Ziółka z CWSiPZ "ATLETA", w trzech turach, połączone zostały z quizem, w którym uczestnicy mogli wygrać upominki.

* Równolegle, w ramach zajęć z biologii odbywały się warsztaty żywieniowe dla klas gimnazjalnych "INTELIGENTNE SPOSOBY NA OKRESLANIE WŁASCIWEJ PORCJI". Prowadzone były one przez Panią Anetę Kiełbasę - nauczyciela biologii i doradcę metodycznego.

* Uczniowie z klas starszych prezentowali swoim młodszym kolegom scenki "O Witaminkach".

* W sposób doświadczalny badano jakość spożywanej żywności. Doświadczenia wykonywali uczniowie na lekcji biologii.

2. Aktywność fizyczna - 13.00-14.30.

To wyczekiwane spotkanie z zawodnikami naszej ulubionej drużyny CERRAD CZARNI RADOM. Uczniowie mieli okazję podpytać siatkarzy o ich nawyki żywieniowe, rolę sportu w ich życiu i wiele innych rzeczy.... Były wspólne zdjęcia i autografy.

Po tej mini konferencji, uczestnicy spotkania przeszli na halę sportową, gdzie wraz z zawodnikami przygotowali organizmy do udziału w „mini meczyku z CZARNYMI”.

Rozstrzygnięto konkursy:

* Fotograficzny dla klas 1-3,

* Na najlepszy plakat o tematyce zdrowego żywienia dla klas 4-6,

* Najbardziej interesującą prezentację multimedialną „Śmieciowe jedzenie i jego wpływ na nasz organizm” dla klas 7 i gimnazjalnych.

Przeprowadzono szkolenie dla nauczycieli naszej szkoły na temat: ”Odżywianie a genetyka. Nutrikogenomika” przez doradcę metodycznego z chemii Panią Anetę Kiełbasę

Na stronie szkoły zamieszczono informację dla uczniów „Wpływ żywienia na zdrowie i wygląd skóry – zmiany trądzikowe nastolatków”.

Do organizacji imprezy włączyły się kluby sportowe CERRAD CZARNI RADOM, E LECLERC RDOMKA RADOM oraz Radomskie Centrum Siatkarskie, Centrum Wspomagania Sportowego i Promocji Zdrowia "ATLETA" oraz RODON.

W organizację imprezy oprócz wyżej wymienionych zaangażowały się panie: Anna Zawadzka i Luiza Lenartowicz-Kalbarczyk- n-lki wychowania fizycznego, p. Elżbieta Fręchowicz - n-l przyrody, p. Aneta Kiełbasa – n-l biologii, p. Monika Kołaczek- wicedyrektor szkoły, p. Aneta Mosiołek - n-l informatyki, p. Alicja Ostatek wraz z uczniami z Samorządu Uczniowskiego oraz szkolni wolontariusze.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji imprezy 

galeria zdjęć

Odsłony: 264