Code Week 2019

Zaczarowani kodowaniem - wrzesień 2019 r.

Code Week 2019

Listopadowe kodowanie

10 dni w ramach Code Week 2019 z "Uczymy Dzieci Programować " już za nami. 10 wyzwań zrealizowane. Uczniowie poznali inicjatywę i historię Code Week.
Szukali kodów w codziennych czynnościach projektując trening piłki nożnej, tworzyli przepisy na tort orzechowy, projektowali gry komputerowe. Kod nie jedno miał imię w sztuce origami czy zaszyfrowanej krzyżówce. Zadania nie były łatwe, ale zostały zrealizowane. Najwięcej radości sprawiła "Zakodowana orkiestra", której dźwięki rozbrzmiewały po całej szkole, czy dedykowane młodszym uczniom "Zakodowane obrazy", z których wyłoniły się roboty, pingwiny, emotki. Dzieci puszczały wodze wyobraźni tworząc zmodyfikowane wersje bajek, baśni i opowieści. Odpoczynkiem od  umysłowego wysiłku była zabawa w "Zakodowaną gimnastykę". Niewielkie trudności sprawiała  "Rozszerzona rzeczywistość", ale z pomocą przyszedł "Nasz przyjaciel Scratch" z balonową animacją. W naszych zabawach nawet "Zakodowana matematyka" nie była taka straszna.
Podczas Code Week 2019 każde wykonane zadanie przynosiło gwarantowaną satysfakcję. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że kolejne zaproponowane wyzwania z kodowania będą przynosić radość z uczenia się.

Odsłony: 56