XV Radomskie Dni Godności

RADOMSKIE DNI GODNOŚCI to cykliczne spotkania osób niepełnosprawnych z mieszkańcami Radomia, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszego miasta. Celem jest integracja i przełamywanie barier społecznych poprzez włączanie osób niepełnosprawnych w życie społeczne i kulturalne Radomia.

7 czerwca dzieci otrzymały symboliczny klucz do miasta od prezydenta i pełnią symboliczną władzę w mieście przez trzy dni, aby pokazać innym, jak wygląda ich codzienne życie, w jaki sposób potrafią się bawić. Mają również możliwość zaprezentowania swoich talentów i umiejętności. To czas wielkiej radości dla dzieci, kiedy mogą pokazać całemu miastu, że mimo niepełnosprawności potrafią normalnie żyć. To święto każe zatrzymać się nam na chwilę i uświadomić sobie, że ci ludzie żyją obok nas i stanowią część społeczeństwa, które potrzebuję naszej pomocy i akceptacji.

W XV Radomskich Dniach Godności wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

zdjęcia

Wspomnienia z festynu środowiskowego

Dnia 15 czerwca 2018 r. na terenie naszej szkoły odbył się festyn środowiskowy pod hasłem "Baśniowo, ludowo, kolorowo". Na imprezę przybyło wielu naszych obecnych, byłych i przyszłych uczniów, a także ich rodziców, a nawet dziadków. Swoją obecnością zaszczyciło nas również wielu zaproszonych gości - "przyjaciół szkoły". Na scenie odbyły się liczne występy artystyczne, zabawy ruchowe, rozdanie nagród z konkursów (nie tylko sportowych) oraz rozstrzygnięcie plebiscytu "Nasz Karolek". Poza sceną również wiele się działo - nauczyciele i uczniowie zorganizowali mnóstwo stoisk, żeby zapewnić uczestnikom ciekawą zabawę. Atmosfera i pogoda tego dnia była wspaniała, co widać na poniższym filmiku :). Dziękujemy wszystkim sponsorom imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z przebiegu festynu.

filmik - festyn 2018

Tydzień Europejski - podsumowanie

W piątek 25.05.2018 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie Tygodnia Europejskiego, organizowanego w ramach projektu Erasmus+. Celem działań podejmowanych w ciągu całego tygodnia było poszerzanie wiedzy uczniów na temat krajów członkowskich Unii Europejskiej, ich kultury i obyczajów, kształtowanie postaw proeuropejskich oraz rozwijanie umiejętności w zakresie języków obcych.

Podczas gali podsumowującej rozdano nagrody przyznane w 7 konkursach (3 klasowych i 4 indywidualnych). Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział. 

Sponsorami nagród były: Rada Rodziców naszej szkoły oraz Pizzeria Domino’s. Nagrody sfinansowano również ze środków pozyskanych w ramach projektu Erasmus+.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniów klas: 7b i 7d do występu przygotowały panie: Ewa Gomoła i Jolanta Wojsa.
Pani Małgorzata Wierzchowska-Koziak zadbała o oprawę muzyczno-wokalną, natomiast panie: Edyta Siczek i Małgorzata Szpak - o dekorację.

występ w wielkim skrócie

Odkrywamy i podziwiamy teatralne uzdolnienia uczniów naszej szkoły!

W naszej Szkole wystawiane było przedstawienie pt.: „Piękna i Bestia” w wersji polsko-angielskiej w wykonaniu uczniów klas 7A oraz 2D gimnazjum. Na czas przedstawienia świetlica szkolna zmieniła się w kameralną salę teatralną.

Czytaj więcej: Odkrywamy i podziwiamy teatralne uzdolnienia uczniów naszej szkoły!

"Na niebiesko dla autyzmu"

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. W ramach Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie Stowarzyszenie Karuzela pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Radomia zorganizowało obchody. Hasłem przewodnim był cytat:  "Światu potrzeba umysłów różnego rodzaju". Nasi uczniowie również wzięli udział w tym wydarzeniu i godnie reprezentowali szkołę w czasie niebieskiego korowodu.

Czytaj więcej: "Na niebiesko dla autyzmu"

Wielkanocny występ najmłodszych

W naszej szkole dnia 28.03.2018 r. mocno "zapachniało" świętami. Oprócz kiermaszu i licznych wielkanocnych konkursów, jakie zorganizowano w naszej szkole, w miniony wtorek odbył się przedświąteczny występ, przygotowany przez naszych najmłodszych uczniów oraz nauczycieli religii i muzyki. Miłe dla oka i ucha przedstawienie sprawiło, że wszyscy nie mogliśmy się już doczekać WIELKANOCY :)

X Festiwal Zupy

Uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych, zainteresowani kształceniem w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich, uczestniczyli w X Festiwalu Zupy. Świetna prezentacja oferty edukacyjnej szkoły, profili (technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności, kelner) oraz branżowej szkoły I stopnia (kucharz, wędliniarz, cukiernik, piekarz itd.), podczas której można było zweryfikować własną wiedzę o zawodach w branży spożywczej. 
Młodzież wspólnie ze swoim doradcą zawodowym p. Sylwią Wesołowską, oprócz zapoznania się z zawodami, w których uczniowie kształcą się w tej szkole, mogła obejrzeć fantastycznie przygotowane tematyczne wystawy i przedstawienia uczniów technikum i szkoły zawodowej oraz posmakować różnych wyrobów cukierniczych i smacznych zup. Wojskowy deputat, pierwiastkoidalny dream master szefów, I love Ameryka, mazurski szkwał zemsta karczmarza, orkiestra dęta, deja va poniedziałku to zupy, których można było spróbować podczas festiwalu. Jedną z tych zup przygotowywał dla uczestników sam Pan Dyrektor Radosław Starczewski.

zdjęcia

Obchody Dnia Nowych Technologii w Edukacji w naszej szkole

Dnia 21 marca 2018 r. włączyliśmy się w obchody Dnia Nowych Technologii w Edukacji - projektu MEN, w którym uczestniczyło 328 szkół i innych instytucji w Polsce i za granicą.
W naszej szkole uczniowie podczas zajęć lekcyjnych korzystali z różnych stron internetowych i aplikacji przygotowanych dla nich przez nauczycieli, aby pokazać im, jak przydatne mogą okazać się komputery i telefony komórkowe w nauce. W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z robotyki i zawody Sumo Robotów. Na przerwach uczniowie mogli też grać w gry zręcznościowe i wiedzowe korzystając z Magicznego Dywanu Funtronic na holu szkoły. A po zajęciach odbył się Interaktywny Quiz Rodzinny, podczas którego drużyny rodzic-uczeń sprawdzały swoją wiedzę ogólną.

Na relację z całego dnia zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku (tutajoraz na stronę internetową naszego projektu (tutaj).

Wykorzystujemy nowoczesną technologię w konwencji escape room!

W dniu 23 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu kulturowym pod hasłem „Dzień Świętego Patryka”, przygotowanym w konwencji escape room pod patronatem RODoN-u przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Czytaj więcej: Wykorzystujemy nowoczesną technologię w konwencji escape room!

Dzień Nowych Technologii w Edukacji w naszej szkole

21 marca to Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Pokazujemy uczniom i rodzicom, że komputer i smartfon nie są jedynie rozrywką, ale mogą być też bardzo pomocne w nauce. Tego dnia odbędą się lekcje z użyciem nowoczesnych narzędzi, programów i aplikacji, a po południu uczniowie wraz z rodzicami będą mogli również sprawdzić swoją wiedzę w drużynowym teście w formie interaktywnego quizu, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku i na stronie wydarzenia:

Pomysłodawcą wydarzenia jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, a patronat objął European Schoolnet, europejska sieć 34 ministerstw edukacji.

Odkrywamy i podziwiamy teatralne uzdolnienia uczniów naszej szkoły!

W naszej Szkole wystawiane było przedstawienie pt.: „Piękna i Bestia” w wersji polsko-angielskiej w wykonaniu uczniów klas 7A oraz 2D gimnazjum. Na czas przedstawienia świetlica szkolna zmieniła się w kameralną salę teatralną.

W dniach 20 i 23 lutego 2018 r. przedstawienie obejrzeli uczniowie klas 2Dg i 7A, a także 6D i 7B wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły z okazji Walentynek. Zaproszenie na spektakl było jednocześnie nagrodą dla klas 6D i 7B za wykonanie najpiękniejszych Walentynek w języku angielskim. W dniu 7 marca 2018 r. uczniowie zagrali po raz ostatni, tym razem dla grona zaproszonych gości tj. rodziców i nauczycieli. Przedstawienie obejrzeli też uczniowie i opiekunowie koła teatralnego naszej szkoły.

Czytaj więcej: Odkrywamy i podziwiamy teatralne uzdolnienia uczniów naszej szkoły!

Świąteczna atmosfera w naszej szkole

W naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Ostatniego dnia przed zimową przerwą świąteczną uczniowie nie mieli zwykłych lekcji, lecz, zgodnie z bożonarodzeniowymi tradycjami, zasiedli przy wigilijnych stołach i podzielili się opłatkiem. W każdej klasie czuć było świąteczny nastrój. Równie nastrojowo było w sali gimnastycznej, gdzie wybrani uczniowie odegrali piękne przedstawienie o Bożym Narodzeniu, zwane jasełkami. Miało ono charakter po części tradycyjny, ale też nowoczesny. Nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz obecności przyjaciół szkoły: przewodniczącej Rady Rodziców - p. Agnieszki Jarosz, proboszcza parafii p. w. św. Królowej Jadwigi - ks. Marka Adamczyka oraz prezesa SBM "Łucznik" - p. Kazimierza Woźniaka, który, zgodnie z bożonarodzeniowym zwyczajem, postanowił obdarować prezentami młodych aktorów i muzyków. Jasełka przygotował ks. Marcin Gregiel z pomocą innych nauczycieli religii.

jasełka w dużym skrócie

transmisja na żywo

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY BOŻONARODZENIOWY

W dniach od 7 do 12 grudnia wolontariusze z naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu pod czujnym okiem opiekunów pani Agnieszki Smagieł i pani Eweliny Niemkiewicz sprzedawali ozdoby bożonarodzeniowe wykonane podczas akcji charytatywnej „Bombka dla…”. Udało nam się zebrać kwotę, która wystarczy na zaplanowany cel.

Tym bardziej dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu. Przede wszystkim dziękujemy zaproszonym Gościom, ich Przyjaciołom, którzy dzielnie licytowali wykonane rękodzieła, Rodzicom uczniów klasy 6e oraz ich wychowawczyni pani Dorocie Kopyckiej za dostarczenie pięknych  stroików, nauczycielom za szczodry udział w kiermaszowych zakupach, wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy z dobrego serca zakupili ozdoby.

Wszystkim Wam, nasi hojni dobroczyńcy, życzymy szczęśliwych, radosnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.

 Dyrekcja oraz organizatorzy akcji

Wesołych Świąt!

 

Rodzicom, uczniom,  wszystkim pracownikom 
oraz przyjaciołom szkoły
życzymy szczęśliwych, pełnych radości 
i spokoju 
Świąt Bożego Narodzenia 
oraz wiele pomyślności i sukcesów 
w Nowym 2018 Roku.

 

III edycja akcji charytatywnej „Bombka dla …” za nami

4 grudnia bieżącego roku po raz trzeci w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Bombka dla…”. W poniedziałkowe, późne popołudnie w murach szkoły licznie zgromadzili się zaproszenie goście z całego miasta, nauczyciele oraz nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami.

Wzorem lat ubiegłych, zadaniem każdej przybyłej osoby było wykonanie wybranej przez siebie ozdoby świątecznej, która następnie zostanie przekazana na kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony jest na określony cel charytatywny.

Czytaj więcej: III edycja akcji charytatywnej „Bombka dla …” za nami

3 XII - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów tego dnia jest: przybliżenie problemów osób niepełnosprawnych, zwiększenie świadomości na temat różnych ograniczeń i pomoc we włączaniu tej grupy ludzi w życie społeczne.
W piątek 1 grudnia w naszej szkole będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali audycję. Serdecznie zapraszamy do jej wysłuchania!

"Śniadanie daje moc"

Za nami wyjątkowy dzień. Dzień pełen smakowitych, śniadaniowych atrakcji i wspólnych zabaw w małych kucharzy.

W związku z tym, że szkoła brała udział programie, którego ideą jest promowanie prawidłowego żywienia wśród uczniów klas 0 - 3 szkół podstawowych, zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz istotnej roli śniadań w codziennej diecie dzieci – 8-go listopada w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Śniadanie Daje Moc. Były zabawy, wspólne przygotowanie zdrowych i smacznych śniadań i śmiechu co nie miara. W tym dniu udział wzięło aż 11 klas, czyli 235 dzieci. Dzięki tej akcji udało się zaangażować nie tylko samych uczniów i nauczycieli, ale także i rodziców.

„Jeszcze Polska nie zginęła…”

14 listopada 2017 r. nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Znak Orła”, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i nawiązujące do imienia szkoły. 
W rolach głównych wystąpiła młodzież gimnazjalna oraz uczniowie klasy IV F. Opiekunami byli: p. R. Szprendałowicz, p. W. Klonowska, p. D. Szara, p. P.Gregorek, p. Ł. Kęska, p. M. Szpak oraz p. E. Siczek.

Wszystkim aktorom serdecznie dziękujemy!

            

"Paczka dla Bohatera"

Na terenie Radomia i okolic już po raz czwarty przeprowadzona zostanie zbiórka żywności pod hasłem "Paczka dla Bohatera". Jest to forma pomocy tym, dzięki którym możemy cieszyć się niepodległością. Albowiem wielu z naszych bohaterów, którzy kilkadziesiąt lat temu walczyli o wolność naszego kraju, potrzebuje pomocy. Mając to na uwadze wiele szkół oraz służby mundurowe w porozumieniu ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej oddział w Radomiu włączyło się do społecznej zbiórki żywności.

Czytaj więcej: "Paczka dla Bohatera"