11 listopada 2020 r.

A tak w tym roku wyglądały szkolne (on-line) obchody Narodowego Święta Niepodległości: zobacz.

Dzień Bezpiecznego Internetu i Dzień Życzliwości w naszej szkole

przedstawienie pt. "Chrońmy naszą tożsamość"

piosenka "1... 2... 3... Internet!"

zdjęcia

7-go lutego 2020 r. w naszej szkole duuużo się działo! Tego dnia uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w akcji "Keep Kind - Bądź życzliwy" i obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu i Dzień Życzliwości w naszej szkole

Narodowe Święto Niepodległości

Już jutro obchodzić będziemy 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji zachęcamy dziś wszystkich uczniów i nauczycieli do odśpiewania hymnu o godz. 11.11 i zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji, wykonanej przez uczennicę naszej szkoły (tutaj).

5 maja - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Tego dnia głośno sprzeciwiamy się wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w szkole, w pracy oraz w życiu codziennym. Wszyscy mamy prawo do szacunku i równego traktowania!

Tydzień języka polskiego w bibliotece

3 i 7 lutego odbyło się szereg zajęć pod hasłem „Po nitce do kłębka, czyli poszukiwanie skarbów”. W ramach zajęć uczniowie mogli zmierzyć się z różnymi zadaniami językowo- literackimi podanymi w formie minikonkursów oraz gier dydaktyczno-przestrzennych. „Językowe wyzwania” cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy licznie w tych dniach przybyli do biblioteki. Jak na konkursy przystało, nie zabrakło też nagród ufundowanych przez Radę Rodziców na tę okazję.
Natomiast 6 lutego klasa 6b wzięła udział w warsztatach literackich pod hasłem ”Jak zabawki stają się prawdziwe”, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu (Filia nr 2). Motywem przewodnim spotkania było ustalenie hierarchii wartości na podstawie utworu Williamsa Margery'ego „Aksamitny królik”.
Na koniec wizyty w bibliotece uczniowie mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz wpisać się do kroniki. Młodzież oceniła zajęcia jako interesujące i wartościowe.
Wszystkich chętnych i tych, którzy nie zdążyli, zapraszamy do zabawy z językiem polskim w przyszłym roku.
 
Organizatorzy: nauczyciele bibliotekarze
 

Koncert Bożonarodzeniowy

Dnia 12 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się Koncert Bożonarodzeniowy. Jasełka w wykonaniu naszych najstarszych uczniów, występ szkolnego chórku oraz V edycja akcji charytatywnej "Bombka dla..." pięknie wprowadziły nas w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

filmik z uroczystości

o wydarzeniu w TV Dami

Obchody Narodowego Dnia Niepodległości i Święta Patrona Szkoły za nami

Dnia 8-go listopada 2019 r. w naszej szkole świętowaliśmy Narodowy Dzień Niepodległości i Dzień Patrona Szkoły - Orła Białego. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia i "Marsz dla Niepodległej". W ten sposób rozwijamy i pogłębiamy zainteresowanie przeszłością naszej Ojczyzny, umacniamy postawę patriotyczną, rozbudzamy szacunek do tradycji narodowych i rozwijamy talenty artystyczne naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia skrótu wydarzeń.

relacja video

XVI Radomskie Dni Godności

22 maja 2019 r. odbyły się XVI Radomskie Dni Godności.

Uczniowie, Dyrekcja i Nauczyciele naszej szkoły brali udział w kolorowym korowodzie ulicami miasta. „Tym kluczem otworzycie nie tylko bramy miasta, ale i serca wielu ludzi” – tymi słowami wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik powitał osoby przybyłe na Plac Corazziego, przekazując symboliczne klucze do miasta.

Główną ideą Dni Godności jest przełamywanie barier społecznych poprzez szeroko pojętą integrację osób niepełnosprawnych z mieszkańcami miasta. Tak też było we środę, gdy na deptaku wspólnie bawili się: niepełnosprawni w różnym wieku i ich zdrowi koledzy.

zdjęcia z korowodu

Wspomnienia z festynu

Zapraszamy do obejrzenia przebiegu festynu w dużym skrócie 

filmik

Festyn organizowany jest cyklicznie w celu zintegrowania społeczności szkolnej i lokalnej oraz promocji szkoły. Celem wydarzenia jest m.in. prezentacja osiągnięć, sukcesów i dorobku uczniów, propagowanie aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, wzmacnianie więzi rodzinnych i koleżeńskich poprzez wspólną zabawę.  

Czytaj więcej: Wspomnienia z festynu

"English Day" w naszej szkole

21 marca ponownie obchodziliśmy w naszej szkole „English Day”. „Dzień Języka Angielskiego” powoli staje się w naszej szkole tradycją i stałym punktem w harmonogramie imprez szkolnych. 

Nauczycielki języka angielskiego: p. K. Zgoda oraz z p. D.Jagiełło przygotowały dla uczniów dzień pełen niespodzianek – na każdej z przerw odbyły się konkursy językowe.

Czytaj więcej: "English Day" w naszej szkole

Podsumowanie XIX Dnia Papieskiego

Dnia 30.10.2019 r. w naszej szkole odbył się apel podsumowujący XIX Dzień Papieski. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Wioletta Mazurek wręczyła dyplomy z podziękowaniami dla uczniów, wolontariuszy i nauczycieli biorących udział w kweście. Atmosfera była wyjątkowa.

fotorelacja

Powitanie WIOSNY

21-go marca 2019 r. w naszej szkole w sposób niezwykły obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu tego wyjątkowego dnia: tutaj.

Dziękujemy paniom: E. Wachnickiej, I. Węgrzynowskiej, M. Długosz i E. Siczek za wykonanie fotobudki i wiosennej dekoracji.

Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski z opiekunami.

Samorząd Uczniowski zadbał o grób rodziny Trzebińskich

Od wielu lat Samorząd Uczniowski opiekuje się grobem rodziny Trzebińskich. Zgodnie z tradycją chętni uczniowie klas starszych pod opieką opiekunki SU - p. Anny Zawadzkiej na kilka dni przed Wszystkimi Świętymi posprzątali grób i zadbali o jego widoczność. Między innymi w taki sposób uczniowie zdobywają wiedzę o kulturze zabytków. Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy przynieśli znicze.

zdjęcia

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 19 czerwca 2019 r. na twarzach wielu uczniów pojawił się szeroki uśmiech. Otóż doczekali się oni tego wyjątkowego dnia - zakończenia roku szkolnego i jednocześnie rozpoczęcia wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia skróconego przebiegu uroczystości tego dnia na filmiku poniżej.

filmik

10 dni w ramach Code Week 2019 z "Uczymy dzieci programować" już za nami!

10 wyzwań zrealizowane. Uczniowie poznali inicjatywę i historię Code Week. Szukali kodów w codziennych czynnościach projektując trening piłki nożnej, tworzyli przepisy na tort orzechowy, projektowali gry komputerowe. Kod nie jedno miał imię w sztuce origami czy zaszyfrowanej krzyżówce. Zadania nie były łatwe, ale zostały zrealizowane. Najwięcej radości sprawiła "Zakodowana orkiestra", której dźwięki rozbrzmiewały po całej szkole, czy dedykowane młodszym uczniom "Zakodowane obrazy", z których wyłoniły się roboty, pingwiny, emotki. Dzieci puszczały wodze wyobraźni tworząc zmodyfikowane wersje bajek, baśni i opowieści. Odpoczynkiem od umysłowego wysiłku była zabawa w "Zakodowaną gimnastykę". Niewielkie trudności sprawiała "Rozszerzona rzeczywistość" ale z pomocą przyszedł "Nasz przyjaciel Scratch" z balonową animacją. W naszych zabawach nawet "Zakodowana matematyka" nie była taka straszna.
Podczas Code Week 2019 każde wykonane zadanie przynosiło gwarantowaną satysfakcję. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że kolejne zaproponowane wyzwania z kodowania będą przynosić radość z uczenia się.

Podsumowanie Tygodnia Języka Polskiego

W dniach 25 lutego – 1 marca 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języka Polskiego. Głównym celem akcji było podnoszenie świadomości językowej uczniów naszej szkoły. 

Nauczyciele zachęcali do zapoznania się z kampaniami społecznymi: Ojczysty – dodaj do ulubionych oraz Język polski jest ą-ę. Przygotowali liczne konkursy i prelekcje. 

Uczniowie mieli możliwość pochwalenia się własną twórczością. Spotkali się z panią Magdaleną Gliszczyńską, która opowiadała im o tym, jak ważna w pracy radiowca jest znajomość reguł i zasad rządzących polszczyzną. Starsi koledzy, a nawet rodzice czytali najmłodszym najciekawsze lektury.

Tydzień Języka Polskiego dobiegł końca. Na osłodę zostało nam trochę zdjęć.

 

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

14 października obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole w miniony czwartek odbyła się uroczysta akademia. Zapraszamy do obejrzenia relacji video.

filmik z akademii

Relacja ze szkolnego zimowiska

Uczniowie naszej szkoły drugi tydzień ferii zimowych spędzili bardzo aktywnie. W malowniczej miejscowości Murzasichle i przy pięknej pogodzie uczyli się nie tylko jazdy na nartach, ale też relaksowali się w Termach Bania, spacerowali po Krupówkach, uczestniczyli w kuligu z pochodniami i ogniskiem, zwiedzili zakątki Doliny Filipka na Wiktorówki, brali udział w programach Top Model, Mam talent i Karaoke, a na zakończenie bawili się hucznie na dyskotece przy uczcie góralskiej.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak było cudownie, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

fotorelacja

"DZIEŃ CHEMIKA"

Czas przed świętami 2018 r. w naszej szkole poświęciliśmy odkrywaniu talentów chemicznych. Odbyły się warsztaty chemiczne, które poprowadzone zostały przez rewelacyjnych nauczycieli p. Łukasza Spornego i Piotr Wróblewskiego - prelegentów Centrum Chemii w Małej Skali, partnerów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, miejsca odkrywania talentów MEN. Uczniowie przeprowadzali ciekawe i efektowne eksperymenty. Młodzież odkryła, że chemia może być ciekawa i magiczna. Innowacyjna technika Small-Scale Chemistry pozwala na nowoczesne, przyjazne i aktywizujące podejście do doświadczalnej strony nauczania przedmiotów przyrodniczych uczniów. Młodzież samodzielnie wykonywała doświadczenia takie jak fajerwerki chemiczne, magiczny tlen, wybuchowy wodór i burza w probówce. Uczestniczyli również w pokazie efektownych płomieni oraz sprawdzali, jak płomień wpływa na ławkę szkolną. Wszyscy dobrze się przy tym bawili i przekonali, że nauka wcale nie musi być nudna, a nauka przez zabawę i własnoręcznie wykonywane doświadczenia jest ciekawa, interesująca i magiczna.

Organizatorem warsztatów były Panie: Aneta Kiełbasa, Renata Podsiadło-Wesołowska i Sylwia Wesołowska

zdjęcia z warsztatów

Jasełka Bożonarodzeniowe

Dnia 17 XII 2018 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klas 2a oraz 2b. Występ był świetnym wprowadzeniem w świąteczny nastrój, jaki u nas zapanował.

Zapraszamy do obejrzenia skróconej wersji Jasełek.

zobacz filmik

Mikołajki w naszej szkole!

Dziś w naszej szkole uczniowie i nauczyciele obchodzili Mikołajki. Na ubraniach dominował kolor czerwony i biały, a na głowach urocze czapki Świętego Mikołaja. Nie mogło oczywiście zabraknąć tego najważniejszego w dniu dzisiejszym gościa, który przyniósł wszystkim dzieciom pyszne słodkości. 
Poniżej pamiątkowe zdjęcie.

Podsumowanie kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

Uczniowie naszej szkoły w ramach kampanii:

- wzięli udział w spotkaniu z Policją (pogadance na temat przemocy i jej konsekwencji w świetle prawa);

- wzięli udział w spotkaniu o charakterze informacyjno-edukacyjnym na temat dokuczania i dręczenia "Bądź kumplem, nie dokuczaj!";

Czytaj więcej: Podsumowanie kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

Sportowy Piknik Integracyjny

Dnia 24 października w naszej szkole kolejny raz odbył się Sportowy Piknik Integracyjny, przygotowany przez nauczycieli wspomagających we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego. 

Czytaj więcej: Sportowy Piknik Integracyjny

"Dla Niepodległej"

Już jutro obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W naszej szkole to wielkie święto obchodziliśmy dość hucznie w dniu wczorajszym (9 XI 2018).

O godz. 11:11 wszyscy zaśpiewaliśmy hymn. Potem odbyła się uroczysta akademia, podczas której mieliśmy okazję zaśpiewać piękne pieśni patriotyczne. Pani Dyrektor wyróżnionym w szkolnym konkursie uczennicom rozdała nagrody, które ufundowała RADA RODZICÓW. A na koniec pobiegliśmy dla naszej NIEPODLEGŁEJ.

Tego dnia wszyscy ubrani byliśmy na galowo. To był wyjątkowy dzień, szczególnie, że jednocześnie świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - Orła Białego.

relacja video z uroczystości

Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018

Dzień Nauczyciela za nami. Zgodnie z kalendarzem świętowaliśmy go 14 października. Jednak w naszej szkole już 11 października mieliśmy okazję podziękować nauczycielom i pedagogom za ich pracę. Wtedy to uczniowie klas IV – VII przedstawili program artystyczny, stanowiący upominek dla wychowawców i nauczycieli. 
Wtedy też życzenia pracownikom naszej szkoły złożyła pani dyrektor Wioletta Mazurek. Do życzeń dołączyła przedstawicielka Rady Rodziców i dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego, które składały nauczycielom najlepsze życzenia i częstowały jabłuszkami z "przesłaniem".

zdjęcia

Obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

28 września 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było uświadomienie uczniom, jak ważna, a wręcz niezbędna w życiu każdego z nas jest znajomość tabliczki mnożenia. Na matematyce używamy jej bez przerwy. Ale czy tylko?
Uczniowie klas 4 – 6 tego dnia na lekcjach matematyki świetnie się bawili oraz podjęli ciekawe wyzwania, bo przecież uczyć się można również poprzez zabawę. Do obchodów dołączyli również uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią. Na koniec zabawy przyszedł czas na egzamin, aby wyłonić szkolnego mistrza tabliczki mnożenia w kategorii klas czwartych, piątych i szóstych. Zwycięzcom gratulujemy.
Do obchodów dołączył Samorząd Uczniowski, który tego dnia sprawdzał w klasach znajomość tabliczki mnożenia i nagradzał cukierkami każdego, kto dobrze odpowiedział na pytanie.

fotorelacja

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki 2018

15 września w naszej szkole aktywnie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W czytelni na uczniów czekały niespodzianki w postaci zabaw i wykonywania kreatywnych rysunków. Dzieci chętnie określały się, jaką cechę charakteru uznają dla siebie za najważniejszą - uzupełniając plakat Chcę być….i kropka! Na dwóch plakatach bawiliśmy się w „kropkowanie”: Wykropkuj swoje imię i Wykropkuj imię swojego zwierzaka. Dużo chętnych przyciągnęła zabawa pt. Główka zgaduje, co czółko pokazuje. W zabawach chętnie uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. 
Nauczyciele angliści (p. Karolina Stobieniecka-Krokos i p. Izabela Leathem) połączyli ten dzień z Tygodniem Kreatywności i przygotowali dla uczniów wiele ciekawych zadań. Niektóre z nich można było wykonać w czasie wolnym, inne wykonywane były w ramach zajęć języka angielskiego. Atrakcji nie brakowało!
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie klasy 5a i 5c na lekcji informatyki pod okiem pani Anety Mosiołek tworzyli "kropeczkowe" gry w Scratch'u. Każdy uczeń utworzył własną kropkę i wprawił ją w ruch, a gracz miał za zadanie trafić w poruszające się po ekranie kolorowe kropki, aby je "zaczarować" lub "ukryć".

zdjęcia

Wspomnienia z festynu środowiskowego

Dnia 15 czerwca 2018 r. na terenie naszej szkoły odbył się festyn środowiskowy pod hasłem "Baśniowo, ludowo, kolorowo". Na imprezę przybyło wielu naszych obecnych, byłych i przyszłych uczniów, a także ich rodziców, a nawet dziadków. Swoją obecnością zaszczyciło nas również wielu zaproszonych gości - "przyjaciół szkoły". Na scenie odbyły się liczne występy artystyczne, zabawy ruchowe, rozdanie nagród z konkursów (nie tylko sportowych) oraz rozstrzygnięcie plebiscytu "Nasz Karolek". Poza sceną również wiele się działo - nauczyciele i uczniowie zorganizowali mnóstwo stoisk, żeby zapewnić uczestnikom ciekawą zabawę. Atmosfera i pogoda tego dnia była wspaniała, co widać na poniższym filmiku :). Dziękujemy wszystkim sponsorom imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z przebiegu festynu.

filmik - festyn 2018

XV Radomskie Dni Godności

RADOMSKIE DNI GODNOŚCI to cykliczne spotkania osób niepełnosprawnych z mieszkańcami Radomia, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszego miasta. Celem jest integracja i przełamywanie barier społecznych poprzez włączanie osób niepełnosprawnych w życie społeczne i kulturalne Radomia.

7 czerwca dzieci otrzymały symboliczny klucz do miasta od prezydenta i pełnią symboliczną władzę w mieście przez trzy dni, aby pokazać innym, jak wygląda ich codzienne życie, w jaki sposób potrafią się bawić. Mają również możliwość zaprezentowania swoich talentów i umiejętności. To czas wielkiej radości dla dzieci, kiedy mogą pokazać całemu miastu, że mimo niepełnosprawności potrafią normalnie żyć. To święto każe zatrzymać się nam na chwilę i uświadomić sobie, że ci ludzie żyją obok nas i stanowią część społeczeństwa, które potrzebuję naszej pomocy i akceptacji.

W XV Radomskich Dniach Godności wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

zdjęcia

Tydzień Europejski - podsumowanie

W piątek 25.05.2018 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie Tygodnia Europejskiego, organizowanego w ramach projektu Erasmus+. Celem działań podejmowanych w ciągu całego tygodnia było poszerzanie wiedzy uczniów na temat krajów członkowskich Unii Europejskiej, ich kultury i obyczajów, kształtowanie postaw proeuropejskich oraz rozwijanie umiejętności w zakresie języków obcych.

Podczas gali podsumowującej rozdano nagrody przyznane w 7 konkursach (3 klasowych i 4 indywidualnych). Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział. 

Sponsorami nagród były: Rada Rodziców naszej szkoły oraz Pizzeria Domino’s. Nagrody sfinansowano również ze środków pozyskanych w ramach projektu Erasmus+.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniów klas: 7b i 7d do występu przygotowały panie: Ewa Gomoła i Jolanta Wojsa.
Pani Małgorzata Wierzchowska-Koziak zadbała o oprawę muzyczno-wokalną, natomiast panie: Edyta Siczek i Małgorzata Szpak - o dekorację.

występ w wielkim skrócie

Odkrywamy i podziwiamy teatralne uzdolnienia uczniów naszej szkoły!

W naszej Szkole wystawiane było przedstawienie pt.: „Piękna i Bestia” w wersji polsko-angielskiej w wykonaniu uczniów klas 7A oraz 2D gimnazjum. Na czas przedstawienia świetlica szkolna zmieniła się w kameralną salę teatralną.

Czytaj więcej: Odkrywamy i podziwiamy teatralne uzdolnienia uczniów naszej szkoły!

"Na niebiesko dla autyzmu"

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. W ramach Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie Stowarzyszenie Karuzela pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Radomia zorganizowało obchody. Hasłem przewodnim był cytat:  "Światu potrzeba umysłów różnego rodzaju". Nasi uczniowie również wzięli udział w tym wydarzeniu i godnie reprezentowali szkołę w czasie niebieskiego korowodu.

Czytaj więcej: "Na niebiesko dla autyzmu"

Wielkanocny występ najmłodszych

W naszej szkole dnia 28.03.2018 r. mocno "zapachniało" świętami. Oprócz kiermaszu i licznych wielkanocnych konkursów, jakie zorganizowano w naszej szkole, w miniony wtorek odbył się przedświąteczny występ, przygotowany przez naszych najmłodszych uczniów oraz nauczycieli religii i muzyki. Miłe dla oka i ucha przedstawienie sprawiło, że wszyscy nie mogliśmy się już doczekać WIELKANOCY :)

X Festiwal Zupy

Uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych, zainteresowani kształceniem w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich, uczestniczyli w X Festiwalu Zupy. Świetna prezentacja oferty edukacyjnej szkoły, profili (technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności, kelner) oraz branżowej szkoły I stopnia (kucharz, wędliniarz, cukiernik, piekarz itd.), podczas której można było zweryfikować własną wiedzę o zawodach w branży spożywczej. 
Młodzież wspólnie ze swoim doradcą zawodowym p. Sylwią Wesołowską, oprócz zapoznania się z zawodami, w których uczniowie kształcą się w tej szkole, mogła obejrzeć fantastycznie przygotowane tematyczne wystawy i przedstawienia uczniów technikum i szkoły zawodowej oraz posmakować różnych wyrobów cukierniczych i smacznych zup. Wojskowy deputat, pierwiastkoidalny dream master szefów, I love Ameryka, mazurski szkwał zemsta karczmarza, orkiestra dęta, deja va poniedziałku to zupy, których można było spróbować podczas festiwalu. Jedną z tych zup przygotowywał dla uczestników sam Pan Dyrektor Radosław Starczewski.

zdjęcia

Obchody Dnia Nowych Technologii w Edukacji w naszej szkole

Dnia 21 marca 2018 r. włączyliśmy się w obchody Dnia Nowych Technologii w Edukacji - projektu MEN, w którym uczestniczyło 328 szkół i innych instytucji w Polsce i za granicą.
W naszej szkole uczniowie podczas zajęć lekcyjnych korzystali z różnych stron internetowych i aplikacji przygotowanych dla nich przez nauczycieli, aby pokazać im, jak przydatne mogą okazać się komputery i telefony komórkowe w nauce. W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z robotyki i zawody Sumo Robotów. Na przerwach uczniowie mogli też grać w gry zręcznościowe i wiedzowe korzystając z Magicznego Dywanu Funtronic na holu szkoły. A po zajęciach odbył się Interaktywny Quiz Rodzinny, podczas którego drużyny rodzic-uczeń sprawdzały swoją wiedzę ogólną.

Na relację z całego dnia zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku (tutajoraz na stronę internetową naszego projektu (tutaj).

Wykorzystujemy nowoczesną technologię w konwencji escape room!

W dniu 23 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu kulturowym pod hasłem „Dzień Świętego Patryka”, przygotowanym w konwencji escape room pod patronatem RODoN-u przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Czytaj więcej: Wykorzystujemy nowoczesną technologię w konwencji escape room!

Dzień Nowych Technologii w Edukacji w naszej szkole

21 marca to Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Pokazujemy uczniom i rodzicom, że komputer i smartfon nie są jedynie rozrywką, ale mogą być też bardzo pomocne w nauce. Tego dnia odbędą się lekcje z użyciem nowoczesnych narzędzi, programów i aplikacji, a po południu uczniowie wraz z rodzicami będą mogli również sprawdzić swoją wiedzę w drużynowym teście w formie interaktywnego quizu, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku i na stronie wydarzenia:

Pomysłodawcą wydarzenia jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, a patronat objął European Schoolnet, europejska sieć 34 ministerstw edukacji.

Odkrywamy i podziwiamy teatralne uzdolnienia uczniów naszej szkoły!

W naszej Szkole wystawiane było przedstawienie pt.: „Piękna i Bestia” w wersji polsko-angielskiej w wykonaniu uczniów klas 7A oraz 2D gimnazjum. Na czas przedstawienia świetlica szkolna zmieniła się w kameralną salę teatralną.

W dniach 20 i 23 lutego 2018 r. przedstawienie obejrzeli uczniowie klas 2Dg i 7A, a także 6D i 7B wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły z okazji Walentynek. Zaproszenie na spektakl było jednocześnie nagrodą dla klas 6D i 7B za wykonanie najpiękniejszych Walentynek w języku angielskim. W dniu 7 marca 2018 r. uczniowie zagrali po raz ostatni, tym razem dla grona zaproszonych gości tj. rodziców i nauczycieli. Przedstawienie obejrzeli też uczniowie i opiekunowie koła teatralnego naszej szkoły.

Czytaj więcej: Odkrywamy i podziwiamy teatralne uzdolnienia uczniów naszej szkoły!