"DZIEŃ CHEMIKA"

Czas przed świętami 2018 r. w naszej szkole poświęciliśmy odkrywaniu talentów chemicznych. Odbyły się warsztaty chemiczne, które poprowadzone zostały przez rewelacyjnych nauczycieli p. Łukasza Spornego i Piotr Wróblewskiego - prelegentów Centrum Chemii w Małej Skali, partnerów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, miejsca odkrywania talentów MEN. Uczniowie przeprowadzali ciekawe i efektowne eksperymenty. Młodzież odkryła, że chemia może być ciekawa i magiczna. Innowacyjna technika Small-Scale Chemistry pozwala na nowoczesne, przyjazne i aktywizujące podejście do doświadczalnej strony nauczania przedmiotów przyrodniczych uczniów. Młodzież samodzielnie wykonywała doświadczenia takie jak fajerwerki chemiczne, magiczny tlen, wybuchowy wodór i burza w probówce. Uczestniczyli również w pokazie efektownych płomieni oraz sprawdzali, jak płomień wpływa na ławkę szkolną. Wszyscy dobrze się przy tym bawili i przekonali, że nauka wcale nie musi być nudna, a nauka przez zabawę i własnoręcznie wykonywane doświadczenia jest ciekawa, interesująca i magiczna.

Organizatorem warsztatów były Panie: Aneta Kiełbasa, Renata Podsiadło-Wesołowska i Sylwia Wesołowska

zdjęcia z warsztatów

Wspomnienia z finału konkursu "Anioł" i akcji malowania bombek

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z przebiegu uroczystości rozdania nagród i dyplomów laureatom Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Anioł" połączonej z akcją malowania bombek.

Impreza odbyła się dnia 12 XII 2018 r. w naszej szkole. Atmosfera była "anielska"!

obejrzyj relację video

Mikołajki w naszej szkole!

Dziś w naszej szkole uczniowie i nauczyciele obchodzili Mikołajki. Na ubraniach dominował kolor czerwony i biały, a na głowach urocze czapki Świętego Mikołaja. Nie mogło oczywiście zabraknąć tego najważniejszego w dniu dzisiejszym gościa, który przyniósł wszystkim dzieciom pyszne słodkości. 
Poniżej pamiątkowe zdjęcie.

Jasełka Bożonarodzeniowe

Dnia 17 XII 2018 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klas 2a oraz 2b. Występ był świetnym wprowadzeniem w świąteczny nastrój, jaki u nas zapanował.

Zapraszamy do obejrzenia skróconej wersji Jasełek.

zobacz filmik

Podsumowanie kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

Uczniowie naszej szkoły w ramach kampanii:

- wzięli udział w spotkaniu z Policją (pogadance na temat przemocy i jej konsekwencji w świetle prawa);

- wzięli udział w spotkaniu o charakterze informacyjno-edukacyjnym na temat dokuczania i dręczenia "Bądź kumplem, nie dokuczaj!";

Czytaj więcej: Podsumowanie kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

Sportowy Piknik Integracyjny

Dnia 24 października w naszej szkole kolejny raz odbył się Sportowy Piknik Integracyjny, przygotowany przez nauczycieli wspomagających we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego. 

Czytaj więcej: Sportowy Piknik Integracyjny

"Dla Niepodległej"

Już jutro obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W naszej szkole to wielkie święto obchodziliśmy dość hucznie w dniu wczorajszym (9 XI 2018).

O godz. 11:11 wszyscy zaśpiewaliśmy hymn. Potem odbyła się uroczysta akademia, podczas której mieliśmy okazję zaśpiewać piękne pieśni patriotyczne. Pani Dyrektor wyróżnionym w szkolnym konkursie uczennicom rozdała nagrody, które ufundowała RADA RODZICÓW. A na koniec pobiegliśmy dla naszej NIEPODLEGŁEJ.

Tego dnia wszyscy ubrani byliśmy na galowo. To był wyjątkowy dzień, szczególnie, że jednocześnie świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - Orła Białego.

relacja video z uroczystości

Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018

Dzień Nauczyciela za nami. Zgodnie z kalendarzem świętowaliśmy go 14 października. Jednak w naszej szkole już 11 października mieliśmy okazję podziękować nauczycielom i pedagogom za ich pracę. Wtedy to uczniowie klas IV – VII przedstawili program artystyczny, stanowiący upominek dla wychowawców i nauczycieli. 
Wtedy też życzenia pracownikom naszej szkoły złożyła pani dyrektor Wioletta Mazurek. Do życzeń dołączyła przedstawicielka Rady Rodziców i dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego, które składały nauczycielom najlepsze życzenia i częstowały jabłuszkami z "przesłaniem".

zdjęcia

Obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

28 września 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było uświadomienie uczniom, jak ważna, a wręcz niezbędna w życiu każdego z nas jest znajomość tabliczki mnożenia. Na matematyce używamy jej bez przerwy. Ale czy tylko?
Uczniowie klas 4 – 6 tego dnia na lekcjach matematyki świetnie się bawili oraz podjęli ciekawe wyzwania, bo przecież uczyć się można również poprzez zabawę. Do obchodów dołączyli również uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią. Na koniec zabawy przyszedł czas na egzamin, aby wyłonić szkolnego mistrza tabliczki mnożenia w kategorii klas czwartych, piątych i szóstych. Zwycięzcom gratulujemy.
Do obchodów dołączył Samorząd Uczniowski, który tego dnia sprawdzał w klasach znajomość tabliczki mnożenia i nagradzał cukierkami każdego, kto dobrze odpowiedział na pytanie.

fotorelacja

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki 2018

15 września w naszej szkole aktywnie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W czytelni na uczniów czekały niespodzianki w postaci zabaw i wykonywania kreatywnych rysunków. Dzieci chętnie określały się, jaką cechę charakteru uznają dla siebie za najważniejszą - uzupełniając plakat Chcę być….i kropka! Na dwóch plakatach bawiliśmy się w „kropkowanie”: Wykropkuj swoje imię i Wykropkuj imię swojego zwierzaka. Dużo chętnych przyciągnęła zabawa pt. Główka zgaduje, co czółko pokazuje. W zabawach chętnie uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. 
Nauczyciele angliści (p. Karolina Stobieniecka-Krokos i p. Izabela Leathem) połączyli ten dzień z Tygodniem Kreatywności i przygotowali dla uczniów wiele ciekawych zadań. Niektóre z nich można było wykonać w czasie wolnym, inne wykonywane były w ramach zajęć języka angielskiego. Atrakcji nie brakowało!
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie klasy 5a i 5c na lekcji informatyki pod okiem pani Anety Mosiołek tworzyli "kropeczkowe" gry w Scratch'u. Każdy uczeń utworzył własną kropkę i wprawił ją w ruch, a gracz miał za zadanie trafić w poruszające się po ekranie kolorowe kropki, aby je "zaczarować" lub "ukryć".

zdjęcia

Wspomnienia z festynu środowiskowego

Dnia 15 czerwca 2018 r. na terenie naszej szkoły odbył się festyn środowiskowy pod hasłem "Baśniowo, ludowo, kolorowo". Na imprezę przybyło wielu naszych obecnych, byłych i przyszłych uczniów, a także ich rodziców, a nawet dziadków. Swoją obecnością zaszczyciło nas również wielu zaproszonych gości - "przyjaciół szkoły". Na scenie odbyły się liczne występy artystyczne, zabawy ruchowe, rozdanie nagród z konkursów (nie tylko sportowych) oraz rozstrzygnięcie plebiscytu "Nasz Karolek". Poza sceną również wiele się działo - nauczyciele i uczniowie zorganizowali mnóstwo stoisk, żeby zapewnić uczestnikom ciekawą zabawę. Atmosfera i pogoda tego dnia była wspaniała, co widać na poniższym filmiku :). Dziękujemy wszystkim sponsorom imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z przebiegu festynu.

filmik - festyn 2018

XV Radomskie Dni Godności

RADOMSKIE DNI GODNOŚCI to cykliczne spotkania osób niepełnosprawnych z mieszkańcami Radomia, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszego miasta. Celem jest integracja i przełamywanie barier społecznych poprzez włączanie osób niepełnosprawnych w życie społeczne i kulturalne Radomia.

7 czerwca dzieci otrzymały symboliczny klucz do miasta od prezydenta i pełnią symboliczną władzę w mieście przez trzy dni, aby pokazać innym, jak wygląda ich codzienne życie, w jaki sposób potrafią się bawić. Mają również możliwość zaprezentowania swoich talentów i umiejętności. To czas wielkiej radości dla dzieci, kiedy mogą pokazać całemu miastu, że mimo niepełnosprawności potrafią normalnie żyć. To święto każe zatrzymać się nam na chwilę i uświadomić sobie, że ci ludzie żyją obok nas i stanowią część społeczeństwa, które potrzebuję naszej pomocy i akceptacji.

W XV Radomskich Dniach Godności wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

zdjęcia

Tydzień Europejski - podsumowanie

W piątek 25.05.2018 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie Tygodnia Europejskiego, organizowanego w ramach projektu Erasmus+. Celem działań podejmowanych w ciągu całego tygodnia było poszerzanie wiedzy uczniów na temat krajów członkowskich Unii Europejskiej, ich kultury i obyczajów, kształtowanie postaw proeuropejskich oraz rozwijanie umiejętności w zakresie języków obcych.

Podczas gali podsumowującej rozdano nagrody przyznane w 7 konkursach (3 klasowych i 4 indywidualnych). Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział. 

Sponsorami nagród były: Rada Rodziców naszej szkoły oraz Pizzeria Domino’s. Nagrody sfinansowano również ze środków pozyskanych w ramach projektu Erasmus+.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniów klas: 7b i 7d do występu przygotowały panie: Ewa Gomoła i Jolanta Wojsa.
Pani Małgorzata Wierzchowska-Koziak zadbała o oprawę muzyczno-wokalną, natomiast panie: Edyta Siczek i Małgorzata Szpak - o dekorację.

występ w wielkim skrócie

Odkrywamy i podziwiamy teatralne uzdolnienia uczniów naszej szkoły!

W naszej Szkole wystawiane było przedstawienie pt.: „Piękna i Bestia” w wersji polsko-angielskiej w wykonaniu uczniów klas 7A oraz 2D gimnazjum. Na czas przedstawienia świetlica szkolna zmieniła się w kameralną salę teatralną.

Czytaj więcej: Odkrywamy i podziwiamy teatralne uzdolnienia uczniów naszej szkoły!

"Na niebiesko dla autyzmu"

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. W ramach Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie Stowarzyszenie Karuzela pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Radomia zorganizowało obchody. Hasłem przewodnim był cytat:  "Światu potrzeba umysłów różnego rodzaju". Nasi uczniowie również wzięli udział w tym wydarzeniu i godnie reprezentowali szkołę w czasie niebieskiego korowodu.

Czytaj więcej: "Na niebiesko dla autyzmu"

Wielkanocny występ najmłodszych

W naszej szkole dnia 28.03.2018 r. mocno "zapachniało" świętami. Oprócz kiermaszu i licznych wielkanocnych konkursów, jakie zorganizowano w naszej szkole, w miniony wtorek odbył się przedświąteczny występ, przygotowany przez naszych najmłodszych uczniów oraz nauczycieli religii i muzyki. Miłe dla oka i ucha przedstawienie sprawiło, że wszyscy nie mogliśmy się już doczekać WIELKANOCY :)

X Festiwal Zupy

Uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych, zainteresowani kształceniem w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich, uczestniczyli w X Festiwalu Zupy. Świetna prezentacja oferty edukacyjnej szkoły, profili (technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności, kelner) oraz branżowej szkoły I stopnia (kucharz, wędliniarz, cukiernik, piekarz itd.), podczas której można było zweryfikować własną wiedzę o zawodach w branży spożywczej. 
Młodzież wspólnie ze swoim doradcą zawodowym p. Sylwią Wesołowską, oprócz zapoznania się z zawodami, w których uczniowie kształcą się w tej szkole, mogła obejrzeć fantastycznie przygotowane tematyczne wystawy i przedstawienia uczniów technikum i szkoły zawodowej oraz posmakować różnych wyrobów cukierniczych i smacznych zup. Wojskowy deputat, pierwiastkoidalny dream master szefów, I love Ameryka, mazurski szkwał zemsta karczmarza, orkiestra dęta, deja va poniedziałku to zupy, których można było spróbować podczas festiwalu. Jedną z tych zup przygotowywał dla uczestników sam Pan Dyrektor Radosław Starczewski.

zdjęcia

Obchody Dnia Nowych Technologii w Edukacji w naszej szkole

Dnia 21 marca 2018 r. włączyliśmy się w obchody Dnia Nowych Technologii w Edukacji - projektu MEN, w którym uczestniczyło 328 szkół i innych instytucji w Polsce i za granicą.
W naszej szkole uczniowie podczas zajęć lekcyjnych korzystali z różnych stron internetowych i aplikacji przygotowanych dla nich przez nauczycieli, aby pokazać im, jak przydatne mogą okazać się komputery i telefony komórkowe w nauce. W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z robotyki i zawody Sumo Robotów. Na przerwach uczniowie mogli też grać w gry zręcznościowe i wiedzowe korzystając z Magicznego Dywanu Funtronic na holu szkoły. A po zajęciach odbył się Interaktywny Quiz Rodzinny, podczas którego drużyny rodzic-uczeń sprawdzały swoją wiedzę ogólną.

Na relację z całego dnia zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku (tutajoraz na stronę internetową naszego projektu (tutaj).

Wykorzystujemy nowoczesną technologię w konwencji escape room!

W dniu 23 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu kulturowym pod hasłem „Dzień Świętego Patryka”, przygotowanym w konwencji escape room pod patronatem RODoN-u przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Czytaj więcej: Wykorzystujemy nowoczesną technologię w konwencji escape room!

Dzień Nowych Technologii w Edukacji w naszej szkole

21 marca to Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Pokazujemy uczniom i rodzicom, że komputer i smartfon nie są jedynie rozrywką, ale mogą być też bardzo pomocne w nauce. Tego dnia odbędą się lekcje z użyciem nowoczesnych narzędzi, programów i aplikacji, a po południu uczniowie wraz z rodzicami będą mogli również sprawdzić swoją wiedzę w drużynowym teście w formie interaktywnego quizu, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku i na stronie wydarzenia:

Pomysłodawcą wydarzenia jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, a patronat objął European Schoolnet, europejska sieć 34 ministerstw edukacji.