Dzień Bezpiecznego Internetu i Dzień Życzliwości w naszej szkole

przedstawienie pt. "Chrońmy naszą tożsamość"

piosenka "1... 2... 3... Internet!"

zdjęcia

7-go lutego 2020 r. w naszej szkole duuużo się działo! Tego dnia uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w akcji "Keep Kind - Bądź życzliwy" i obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu i Dzień Życzliwości w naszej szkole

Tydzień języka polskiego w bibliotece

3 i 7 lutego odbyło się szereg zajęć pod hasłem „Po nitce do kłębka, czyli poszukiwanie skarbów”. W ramach zajęć uczniowie mogli zmierzyć się z różnymi zadaniami językowo- literackimi podanymi w formie minikonkursów oraz gier dydaktyczno-przestrzennych. „Językowe wyzwania” cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy licznie w tych dniach przybyli do biblioteki. Jak na konkursy przystało, nie zabrakło też nagród ufundowanych przez Radę Rodziców na tę okazję.
Natomiast 6 lutego klasa 6b wzięła udział w warsztatach literackich pod hasłem ”Jak zabawki stają się prawdziwe”, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu (Filia nr 2). Motywem przewodnim spotkania było ustalenie hierarchii wartości na podstawie utworu Williamsa Margery'ego „Aksamitny królik”.
Na koniec wizyty w bibliotece uczniowie mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz wpisać się do kroniki. Młodzież oceniła zajęcia jako interesujące i wartościowe.
Wszystkich chętnych i tych, którzy nie zdążyli, zapraszamy do zabawy z językiem polskim w przyszłym roku.
 
Organizatorzy: nauczyciele bibliotekarze
 

5 maja - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Tego dnia głośno sprzeciwiamy się wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w szkole, w pracy oraz w życiu codziennym. Wszyscy mamy prawo do szacunku i równego traktowania!

Koncert Bożonarodzeniowy

Dnia 12 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się Koncert Bożonarodzeniowy. Jasełka w wykonaniu naszych najstarszych uczniów, występ szkolnego chórku oraz V edycja akcji charytatywnej "Bombka dla..." pięknie wprowadziły nas w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

filmik z uroczystości

o wydarzeniu w TV Dami

Obchody Narodowego Dnia Niepodległości i Święta Patrona Szkoły za nami

Dnia 8-go listopada 2019 r. w naszej szkole świętowaliśmy Narodowy Dzień Niepodległości i Dzień Patrona Szkoły - Orła Białego. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia i "Marsz dla Niepodległej". W ten sposób rozwijamy i pogłębiamy zainteresowanie przeszłością naszej Ojczyzny, umacniamy postawę patriotyczną, rozbudzamy szacunek do tradycji narodowych i rozwijamy talenty artystyczne naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia skrótu wydarzeń.

relacja video

XVI Radomskie Dni Godności

22 maja 2019 r. odbyły się XVI Radomskie Dni Godności.

Uczniowie, Dyrekcja i Nauczyciele naszej szkoły brali udział w kolorowym korowodzie ulicami miasta. „Tym kluczem otworzycie nie tylko bramy miasta, ale i serca wielu ludzi” – tymi słowami wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik powitał osoby przybyłe na Plac Corazziego, przekazując symboliczne klucze do miasta.

Główną ideą Dni Godności jest przełamywanie barier społecznych poprzez szeroko pojętą integrację osób niepełnosprawnych z mieszkańcami miasta. Tak też było we środę, gdy na deptaku wspólnie bawili się: niepełnosprawni w różnym wieku i ich zdrowi koledzy.

zdjęcia z korowodu

Wspomnienia z festynu

Zapraszamy do obejrzenia przebiegu festynu w dużym skrócie 

filmik

Festyn organizowany jest cyklicznie w celu zintegrowania społeczności szkolnej i lokalnej oraz promocji szkoły. Celem wydarzenia jest m.in. prezentacja osiągnięć, sukcesów i dorobku uczniów, propagowanie aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, wzmacnianie więzi rodzinnych i koleżeńskich poprzez wspólną zabawę.  

Czytaj więcej: Wspomnienia z festynu

"English Day" w naszej szkole

21 marca ponownie obchodziliśmy w naszej szkole „English Day”. „Dzień Języka Angielskiego” powoli staje się w naszej szkole tradycją i stałym punktem w harmonogramie imprez szkolnych. 

Nauczycielki języka angielskiego: p. K. Zgoda oraz z p. D.Jagiełło przygotowały dla uczniów dzień pełen niespodzianek – na każdej z przerw odbyły się konkursy językowe.

Czytaj więcej: "English Day" w naszej szkole

Podsumowanie XIX Dnia Papieskiego

Dnia 30.10.2019 r. w naszej szkole odbył się apel podsumowujący XIX Dzień Papieski. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Wioletta Mazurek wręczyła dyplomy z podziękowaniami dla uczniów, wolontariuszy i nauczycieli biorących udział w kweście. Atmosfera była wyjątkowa.

fotorelacja

Powitanie WIOSNY

21-go marca 2019 r. w naszej szkole w sposób niezwykły obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu tego wyjątkowego dnia: tutaj.

Dziękujemy paniom: E. Wachnickiej, I. Węgrzynowskiej, M. Długosz i E. Siczek za wykonanie fotobudki i wiosennej dekoracji.

Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski z opiekunami.

Samorząd Uczniowski zadbał o grób rodziny Trzebińskich

Od wielu lat Samorząd Uczniowski opiekuje się grobem rodziny Trzebińskich. Zgodnie z tradycją chętni uczniowie klas starszych pod opieką opiekunki SU - p. Anny Zawadzkiej na kilka dni przed Wszystkimi Świętymi posprzątali grób i zadbali o jego widoczność. Między innymi w taki sposób uczniowie zdobywają wiedzę o kulturze zabytków. Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy przynieśli znicze.

zdjęcia

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 19 czerwca 2019 r. na twarzach wielu uczniów pojawił się szeroki uśmiech. Otóż doczekali się oni tego wyjątkowego dnia - zakończenia roku szkolnego i jednocześnie rozpoczęcia wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia skróconego przebiegu uroczystości tego dnia na filmiku poniżej.

filmik

10 dni w ramach Code Week 2019 z "Uczymy dzieci programować" już za nami!

10 wyzwań zrealizowane. Uczniowie poznali inicjatywę i historię Code Week. Szukali kodów w codziennych czynnościach projektując trening piłki nożnej, tworzyli przepisy na tort orzechowy, projektowali gry komputerowe. Kod nie jedno miał imię w sztuce origami czy zaszyfrowanej krzyżówce. Zadania nie były łatwe, ale zostały zrealizowane. Najwięcej radości sprawiła "Zakodowana orkiestra", której dźwięki rozbrzmiewały po całej szkole, czy dedykowane młodszym uczniom "Zakodowane obrazy", z których wyłoniły się roboty, pingwiny, emotki. Dzieci puszczały wodze wyobraźni tworząc zmodyfikowane wersje bajek, baśni i opowieści. Odpoczynkiem od umysłowego wysiłku była zabawa w "Zakodowaną gimnastykę". Niewielkie trudności sprawiała "Rozszerzona rzeczywistość" ale z pomocą przyszedł "Nasz przyjaciel Scratch" z balonową animacją. W naszych zabawach nawet "Zakodowana matematyka" nie była taka straszna.
Podczas Code Week 2019 każde wykonane zadanie przynosiło gwarantowaną satysfakcję. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że kolejne zaproponowane wyzwania z kodowania będą przynosić radość z uczenia się.

Podsumowanie Tygodnia Języka Polskiego

W dniach 25 lutego – 1 marca 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języka Polskiego. Głównym celem akcji było podnoszenie świadomości językowej uczniów naszej szkoły. 

Nauczyciele zachęcali do zapoznania się z kampaniami społecznymi: Ojczysty – dodaj do ulubionych oraz Język polski jest ą-ę. Przygotowali liczne konkursy i prelekcje. 

Uczniowie mieli możliwość pochwalenia się własną twórczością. Spotkali się z panią Magdaleną Gliszczyńską, która opowiadała im o tym, jak ważna w pracy radiowca jest znajomość reguł i zasad rządzących polszczyzną. Starsi koledzy, a nawet rodzice czytali najmłodszym najciekawsze lektury.

Tydzień Języka Polskiego dobiegł końca. Na osłodę zostało nam trochę zdjęć.

 

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

14 października obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole w miniony czwartek odbyła się uroczysta akademia. Zapraszamy do obejrzenia relacji video.

filmik z akademii

Relacja ze szkolnego zimowiska

Uczniowie naszej szkoły drugi tydzień ferii zimowych spędzili bardzo aktywnie. W malowniczej miejscowości Murzasichle i przy pięknej pogodzie uczyli się nie tylko jazdy na nartach, ale też relaksowali się w Termach Bania, spacerowali po Krupówkach, uczestniczyli w kuligu z pochodniami i ogniskiem, zwiedzili zakątki Doliny Filipka na Wiktorówki, brali udział w programach Top Model, Mam talent i Karaoke, a na zakończenie bawili się hucznie na dyskotece przy uczcie góralskiej.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak było cudownie, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

fotorelacja

"DZIEŃ CHEMIKA"

Czas przed świętami 2018 r. w naszej szkole poświęciliśmy odkrywaniu talentów chemicznych. Odbyły się warsztaty chemiczne, które poprowadzone zostały przez rewelacyjnych nauczycieli p. Łukasza Spornego i Piotr Wróblewskiego - prelegentów Centrum Chemii w Małej Skali, partnerów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, miejsca odkrywania talentów MEN. Uczniowie przeprowadzali ciekawe i efektowne eksperymenty. Młodzież odkryła, że chemia może być ciekawa i magiczna. Innowacyjna technika Small-Scale Chemistry pozwala na nowoczesne, przyjazne i aktywizujące podejście do doświadczalnej strony nauczania przedmiotów przyrodniczych uczniów. Młodzież samodzielnie wykonywała doświadczenia takie jak fajerwerki chemiczne, magiczny tlen, wybuchowy wodór i burza w probówce. Uczestniczyli również w pokazie efektownych płomieni oraz sprawdzali, jak płomień wpływa na ławkę szkolną. Wszyscy dobrze się przy tym bawili i przekonali, że nauka wcale nie musi być nudna, a nauka przez zabawę i własnoręcznie wykonywane doświadczenia jest ciekawa, interesująca i magiczna.

Organizatorem warsztatów były Panie: Aneta Kiełbasa, Renata Podsiadło-Wesołowska i Sylwia Wesołowska

zdjęcia z warsztatów

Jasełka Bożonarodzeniowe

Dnia 17 XII 2018 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klas 2a oraz 2b. Występ był świetnym wprowadzeniem w świąteczny nastrój, jaki u nas zapanował.

Zapraszamy do obejrzenia skróconej wersji Jasełek.

zobacz filmik

Mikołajki w naszej szkole!

Dziś w naszej szkole uczniowie i nauczyciele obchodzili Mikołajki. Na ubraniach dominował kolor czerwony i biały, a na głowach urocze czapki Świętego Mikołaja. Nie mogło oczywiście zabraknąć tego najważniejszego w dniu dzisiejszym gościa, który przyniósł wszystkim dzieciom pyszne słodkości. 
Poniżej pamiątkowe zdjęcie.

Podsumowanie kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

Uczniowie naszej szkoły w ramach kampanii:

- wzięli udział w spotkaniu z Policją (pogadance na temat przemocy i jej konsekwencji w świetle prawa);

- wzięli udział w spotkaniu o charakterze informacyjno-edukacyjnym na temat dokuczania i dręczenia "Bądź kumplem, nie dokuczaj!";

Czytaj więcej: Podsumowanie kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

Sportowy Piknik Integracyjny

Dnia 24 października w naszej szkole kolejny raz odbył się Sportowy Piknik Integracyjny, przygotowany przez nauczycieli wspomagających we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego. 

Czytaj więcej: Sportowy Piknik Integracyjny