Odkrywamy i podziwiamy teatralne uzdolnienia uczniów naszej szkoły!

W naszej Szkole wystawiane było przedstawienie pt.: „Piękna i Bestia” w wersji polsko-angielskiej w wykonaniu uczniów klas 7A oraz 2D gimnazjum. Na czas przedstawienia świetlica szkolna zmieniła się w kameralną salę teatralną.

W dniach 20 i 23 lutego 2018 r. przedstawienie obejrzeli uczniowie klas 2Dg i 7A, a także 6D i 7B wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły z okazji Walentynek. Zaproszenie na spektakl było jednocześnie nagrodą dla klas 6D i 7B za wykonanie najpiękniejszych Walentynek w języku angielskim. W dniu 7 marca 2018 r. uczniowie zagrali po raz ostatni, tym razem dla grona zaproszonych gości tj. rodziców i nauczycieli. Przedstawienie obejrzeli też uczniowie i opiekunowie koła teatralnego naszej szkoły.

Widzowie mogli podziwiać wspaniałą grę aktorską w wykonaniu uczniów, wybranych do roli na podstawie castingu. Praca nad przygotowaniem przedstawienia trwała od stycznia do marca i miała charakter projektu, uczniowie ćwiczyli w tym czasie synchronizację, dykcję i grę aktorską. Celem głównym spektaklu było kształtowanie wśród uczniów postaw szacunku, tolerancji i akceptacji, będących myślą przewodnią w przedstawianej sztuce, oraz doskonalenie umiejętności pracy zespołowej.

Ważne tematy zaprezentowane w sztuce to: właściwa i niewłaściwa postawa, empatia oraz jej brak, egoizm oraz miłość, a także szacunek, tolerancja i akceptacja.

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie spektaklu:
Opieka merytoryczna, scenariusz, reżyseria, kostiumy, scenografia oraz przygotowanie uczniów: Gromek Małgorzata, Kaczorowska Monika.
Scenografia: Szpak Małgorzata, Gawłowska Justyna, Prokop Ewa.
Nagłośnienie i oprawa muzyczna: Krzysztof Bartold.
Przygotowanie piosenki tytułowej: Łukasz Kęska.

zdjęcia

filmiki dostępne na stronie: https://www.facebook.com/psp6radom/

Odsłony: 180