XV Radomskie Dni Godności

RADOMSKIE DNI GODNOŚCI to cykliczne spotkania osób niepełnosprawnych z mieszkańcami Radomia, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszego miasta. Celem jest integracja i przełamywanie barier społecznych poprzez włączanie osób niepełnosprawnych w życie społeczne i kulturalne Radomia.

7 czerwca dzieci otrzymały symboliczny klucz do miasta od prezydenta i pełnią symboliczną władzę w mieście przez trzy dni, aby pokazać innym, jak wygląda ich codzienne życie, w jaki sposób potrafią się bawić. Mają również możliwość zaprezentowania swoich talentów i umiejętności. To czas wielkiej radości dla dzieci, kiedy mogą pokazać całemu miastu, że mimo niepełnosprawności potrafią normalnie żyć. To święto każe zatrzymać się nam na chwilę i uświadomić sobie, że ci ludzie żyją obok nas i stanowią część społeczeństwa, które potrzebuję naszej pomocy i akceptacji.

W XV Radomskich Dniach Godności wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.