Sportowy Piknik Integracyjny

Dnia 24 października w naszej szkole kolejny raz odbył się Sportowy Piknik Integracyjny, przygotowany przez nauczycieli wspomagających we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego.

W imprezie wzięły udział dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz zaproszonymi przez siebie kolegami. Po solidnej rozgrzewce, którą przygotowały dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego, uczestnicy wraz ze swoimi nauczycielami wspomagającymi rozpoczęli wykonywanie zadań przy kolejnych stacjach ćwiczeniowych. Dla niektórych nie lada wyzwaniem było skakanie przez płotki, chodzenie na szczudłach czy kozłowanie piłki między pachołkami. Wszyscy bardzo się starali dokładanie wykonywać zadania. W wykonywaniu kolejnych ćwiczeń pomagały dziewczęta ze szkolnego wolontariatu. Na koniec podzieliliśmy się na dwie duże drużyny i został przeprowadzony konkurs przeciągania liny. Śmiechu było co nie miara, kiedy szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, uczestnicy pikniku mogli poczęstować się słodkościami i pełni wrażeń wrócić do swoich klas.