Tydzień języka polskiego w bibliotece

3 i 7 lutego odbyło się szereg zajęć pod hasłem „Po nitce do kłębka, czyli poszukiwanie skarbów”. W ramach zajęć uczniowie mogli zmierzyć się z różnymi zadaniami językowo- literackimi podanymi w formie minikonkursów oraz gier dydaktyczno-przestrzennych. „Językowe wyzwania” cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy licznie w tych dniach przybyli do biblioteki. Jak na konkursy przystało, nie zabrakło też nagród ufundowanych przez Radę Rodziców na tę okazję.
Natomiast 6 lutego klasa 6b wzięła udział w warsztatach literackich pod hasłem ”Jak zabawki stają się prawdziwe”, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu (Filia nr 2). Motywem przewodnim spotkania było ustalenie hierarchii wartości na podstawie utworu Williamsa Margery'ego „Aksamitny królik”.
Na koniec wizyty w bibliotece uczniowie mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz wpisać się do kroniki. Młodzież oceniła zajęcia jako interesujące i wartościowe.
Wszystkich chętnych i tych, którzy nie zdążyli, zapraszamy do zabawy z językiem polskim w przyszłym roku.

Organizatorzy: nauczyciele bibliotekarze