II Międzyszkolny Konkurs Retoryczny

Zapraszamy uczniów klas VI - VIII z radomskich szkół podstawowych do udziału w II Międzyszkolnym Konkursie Retorycznym organizowanym przez naszą szkołę.

regulamin i załączniki

„Zima w obiektywie” - IV edycja

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w czwartej edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Zima w obiektywie”, w którym zdjęcia w formacie JPG można przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zdjęcia w formacie 15 x 21 cm można nadsyłać na adres szkoły Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego ul. Rapackiego 24, 26-600 RADOM z dopiskiem „Zima w obiektywie”, bądź składać osobiście (do sali 4) do dnia 18 lutego 2022 r.  

Głównym celem konkursu jest ukazanie uroku polskiej zimy, a także popularyzowanie fotografii jako sposobu na ukazanie piękna otaczającej nas przyrody.  

Ponadto konkurs ma na celu: 

  • rozwijanie pasji i uzdolnień u uczniów; 
  • promocja naszego regionu; 
  • prezentację osiągnięć uczestników konkursu. 

W razie wątpliwości ewentualne pytania należy kierować do:  Agata Kutkiewicz, 
PSP nr 6,  tel. 669415165 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

regulamin

załącznik

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Zima w obiektywie”

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w trzeciej edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Zima w obiektywie”, w którym zdjęcia w formacie JPG można przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zdjęcia w formacie 15 x 21 cm można nadsyłać na adres szkoły Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego ul. Rapackiego 24, 26-600 RADOM z dopiskiem „Zima w obiektywie”, bądź składać osobiście (do sali 17) do dnia 26 lutego 2021 r.

Głównym celem konkursu jest ukazanie uroku polskiej zimy, a także popularyzowanie fotografii jako sposobu na ukazanie piękna otaczającej nas przyrody.

Ponadto konkurs ma na celu:

  • rozwijanie pasji i uzdolnień u uczniów;
  • promocja naszego regionu;
  • prezentację osiągnięć uczestników konkursu.

W razie wątpliwości ewentualne pytania należy kierować do:  Agata Kutkiewicz,  PSP nr 6,  tel. 669415165 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

regulamin konkursu

obowiązujące załączniki

Konkursy w ramach Programu "Twoje dane - Twoja sprawa"

28 stycznia obchodziliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych. W tym Dniu staramy się, aby o ochronie danych osobowych było wyjątkowo głośno. Odbywało się wiele interesujących wydarzeń, spotkań i zajęć, które są okazją do zdobycia wiedzy i rozmowy o ochronie danych osobowych, a tym samym podkreślenia wagi ochrony prywatności w życiu każdego człowieka. 

W ramach tej wyjątkowej okazji, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych oprócz wielu różnych działań edukacyjnych, ogłasza również dwa konkursy.

Czytaj więcej: Konkursy w ramach Programu "Twoje dane - Twoja sprawa"

"Pod skrzydłami Orła"

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficzno-literackim "Pod skrzydłami Orła", organizowanym przez naszą szkołę z okazji obchodów jej XX-lecia.

Regulamin: do pobrania

Tydzień Kodowania 2019

Zapraszamy uczniów klas 3 - 8 do udziału w szkolnych konkursach w ramach obchodów "CODE WEEK 2019". Konkursy odbędą się w dniach 15 - 18 października.

Regulamin w załączniku poniżej.

regulamin

VII edycja konkursu "ANIOŁ"

„Ludzie bowiem to anioły bez skrzydeł,
i to jest właśnie takie piękne, 
urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie […]”

José Saramago

Serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich szkół podstawowych powiatu radomskiego wraz z nauczycielami do udziału w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "ANIOŁ"

Patronat honorowy nad konkursem objął Ordynariusz Diecezji Radomskiej Ks. Biskup HENRYK TOMASIK

regulamin konkursu

załączniki do regulaminu

Konkurs historyczny „Droga do wolności 1795-1918”

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości serdecznie zapraszamy uczniów klas VI - VIII do wzięcia udziału w konkursie historycznym, który odbędzie się dnia 5 listopada 2018 r. o godz. 9:05 w sali 11g.

Ogłoszenie wyników odbędzie się w tym samym dniu o godz. 12:00.

Zgłoszenia uczniów do dnia 31 października 2018 r. u pani Ewy Gomoły i Jolanty Wojsy.

 

Regulamin konkursu „Droga do wolności 1795-1918”:

Czytaj więcej: Konkurs historyczny „Droga do wolności 1795-1918”

Szkolny konkurs plastyczny „Niepodległa”

Zapraszamy uczniów klas IV - VIII do udziału w szkolnym konkursie plastycznym na temat „Droga do niepodległości”.

Celem konkursu jest wzbogacenie wiedzy z historii Polski, a także rozwijanie kreatywności dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych.

Regulamin konkursu:

1. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A4, której tematem przewodnim jest droga Polski do odzyskania niepodległości. Praca może być wykonana dowolną techniką.

Czytaj więcej: Szkolny konkurs plastyczny „Niepodległa”

„Wakacyjne szaleństwo w obiektywie” - konkurs

Zapraszamy uczniów do udziału w szkolnym konkursie  fotograficznym pt. „Wakacyjne szaleństwo w obiektywie”.

ZASADY UCZESTNICTWA:

Czytaj więcej: „Wakacyjne szaleństwo w obiektywie” - konkurs

"Nieskończenie Niepodległa" - zaproszenie do udziału w konkursie

Zapraszamy uczniów klas 4 - 7 szkoły podstawowej oraz 2 - 3 gimnazjum do wzięcia udziału w Konkursie Literackim na wiersz związany z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę "Nieskończenie Niepodległa".

Cele konkursu:
- przybliżenie wiedzy o historii Polski,
- uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego,
- rozwijanie umiejętności literackich,
- podnoszenie wiadomości z teorii literatury .

Regulamin w poniższym załączniku.

regulamin

VII Międzyszkolny Konkurs Poetycki „Poezja niejedno ma imię”

Zapraszamy uczniów radomskich szkół podstawowych do udziału w VII Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim „Poezja niejedno ma imię”. Konkurs, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia, organizowany jest przez naszą szkołę przy współpracy z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. 

Chętnych uczniów i ich nauczycieli prosimy o zapoznanie się z niżej umieszczonym regulaminem i załącznikami.

regulamin

karta zgłoszenia

zgoda rodziców

Szkolny konkurs wiedzy "Historia Polski a patriotyzm"

W ramach realizacji projektu "Szkoła Młodych Patriotów" serdecznie zapraszamy uczniów klas IV - VII do wzięcia udziału w konkursie historycznym "Historia Polski a patriotyzm", który odbędzie się dnia 15 marca 2018 r. o godz. 9:10 w sali nr 12.

Zgłoszenia uczniów przyjmowane są do dnia 12 marca 2018 r. u pani Ewy Gomoły lub pani Edyty Piechowicz.

regulamin

Szkolny konkurs "Żyj zdrowo - jedz kolorowo"

W ramach Światowego Dnia Walki z Otyłością, przypadający na dzień 1 marca, ogłaszamy konkurs pod hasłem „ŻYJ ZDROWO – JEDZ KOLOROWO”.

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, prawidłowego odżywiania oraz zasad zdrowego stylu życia. 

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły, lecz z podziałem na trzy kategorie wiekowe.

regulamin

Międzyszkolny konkurs plastyczno-graficzny „Bezpieczny Internet – bezpieczny ja”

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie plastyczno-graficznym „Bezpieczny Internet – bezpieczny ja”, którego organizatorem jest nasza szkoła.

Konkurs kierowany jest do uczniów klas IV - VII radomskich szkół podstawowych, a jego cele to przede wszystkim:
- podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat bezpiecznego korzystania z Internetu,
- upowszechnienie wiedzy na temat prawa do prywatności i ochrony danych osobowych,
- zwiększenie świadomości dotyczącej zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu,
- kształtowanie właściwych postaw zachowania oraz promowanie działań na rzecz zapobiegania cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.

Prace (komiksy wykonane metodą plastyczną lub graficzną) wraz z podpisanymi oświadczeniami należy złożyć do dnia 23.02.2018 r. w sekretariacie PSP nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego w Radomiu przy ul. Rapackiego 24, w godz. 800 - 1500 lub przesłać pocztą na adres szkoły z dopiskiem „Bezpieczny Internet – bezpieczny ja”.

regulamin i oświadczenie

Zmiana terminów w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Zima w obiektywie”

W związku z niesprzyjającą nam pogodą o zimowej aurze, następuje przesunięcie terminu nadsyłania prac na Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Zima w obiektywie” dla uczniów klas 0 - III radomskich szkół podstawowych. Informujemy, że ostateczny termin dostarczania prac został ustalony na 8 lutego 2018 roku. Przypominamy, że dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, które będą wręczane podczas „Akademii Zimowej” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego, ul. Paderewskiego 36 w dniu 26.02.2018 r. o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i czekamy na Wasze prace.

Międzyszkolny Konkurs Teatralny pt.: „Budujemy mosty – rzecz o Tolerancji”

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzyszkolnym  Konkursie Teatralnym pt.: „Budujemy mosty – rzecz o Tolerancji”.

Mottem tegorocznej edycji są słowa piosenki Stanisława Sojki: „Życie nie po to jest, by brać…’ .

Celem tego przedsięwzięcia jest kształtowanie umiejętności teatralnych oraz rozbudzanie wrażliwości na potrzeby innych ludzi i krzewienie idei  tolerancji we współczesnym  świecie.

Mamy nadzieję, że zachęcą Państwo uczniów do udziału w konkursie i zaprezentują efekty twórczej pracy z uczniami na deskach radomskiego teatru.

Szczegóły w załącznikach:

regulamin

karta zgłoszenia

list do Dyrekcji

 

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny "Zima w obiektywie"

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w drugiej edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Zima w obiektywie”, w którym zdjęcia w formacie 15 x 21 cm można nadsyłać na adres szkoły Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego ul. Paderewskiego 36, 26-600 RADOM z dopiskiem „Zima w obiektywie”, bądź składać osobiście (do sali 211) do dnia 12 stycznia 2018 r.

 

Głównym celem konkursu jest ukazanie uroku polskiej zimy, a także popularyzowanie fotografii jako sposobu na ukazanie piękna otaczającej nas przyrody.

Ponadto konkurs ma na celu:

  • rozwijanie pasji i uzdolnień u uczniów;
  • promocja naszego regionu;
  • prezentację osiągnięć uczestników konkursu.


W razie wątpliwości ewentualne pytania należy kierować do:  Agata Kutkiewicz,  PSP nr 6,  tel. 669415165 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

regulamin konkursu

załączniki

Z cyklu Kocham Dobre Kino Familijne - cd

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają dobre kino do wspólnego oglądania, głosowania i punktów z zachowania otrzymywania podczas wakacji na kolejny rok szkolny.

Drodzy widzowie, mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Wam po raz kolejny z rzędu dawki emocji, wrażeń i wzruszeń, a jeśli ktoś nie obejrzał jeszcze wszystkich filmów z z cyklu Kocham Dobre Kino Familijne, to zamieszczamy poniżej listę wszystkich filmów polecanych do tej pory oraz jeszcze innych, które, na wakacje.

Proponujemy kino niebanalne, najlepsze ekranizacje lektur i filmy przygodowe te mniej i bardziej znane. Filmy, które wybieramy dają do myślenia, pozostawiają pytania, zachęcają do dyskusji, pozostają z nami długo po ich obejrzeniu, czasem zmieniają spojrzenie na świat, ludzi i sprawy wokół nas. Uczą, bawią i wzruszają...

Filmy można obejrzeć je w długie letnie wieczory z rodziną. Nadal będzie można głosować, a we wrześniu ogłosimy, który film zwyciężył i zrobimy podsumowanie i wystawimy też po raz kolejny punkty za uczestnictwo w tym wydarzeniu i ciekawe komentarze.

Można oddać głos na film, który najbardziej Wam się podobał, można go ocenić, napisać krótki komentarz. (Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wykorzystania ciekawych recenzji, do podsumowania wydarzenia na koniec. ) Głos można oddać tylko raz na dany film. Nie trzeba ocenić ani obejrzeć wszystkich. Jeśli nie uda się obejrzeć wszystkich rekomendowanych filmów, wystarczy ocenić te, które podobały Wam się najbardziej. Uczniowie, którzy regularnie będą brali udział w głosowaniu i ocenianiu filmów, na koniec całego cyklu będą brali udział w losowaniu nagrody niespodzianki. Nagroda niespodzianka będzie losowana dopiero po powrocie do szkoły, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną.

Czytaj więcej: Z cyklu Kocham Dobre Kino Familijne - cd

Z cyklu Kocham Dobre Kino Familijne - część druga

Drodzy widzowie, mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Wam porządnej dawki emocji, wrażeń i wzruszeń, a jeśli ktoś nie obejrzał jeszcze wszystkich filmów polecanych w z cyklu Kocham Dobre Kino Familijne, z minionego tygodnia, to w ostatnim ogłoszeniu czerwcowym, znajdzie się lista wszystkich filmów polecanych do tej pory oraz jeszcze innych, które polecamy na wakacje.

Czytaj więcej: Z cyklu Kocham Dobre Kino Familijne - część druga

Z cyklu – Kocham Dobre Kino Familijne - KONKURS

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają dobre kino do wspólnego oglądania.

             Co tydzień w piątek będziemy wysyłać propozycje filmowe dla całej rodziny na wspólne wieczory. Proponujemy kino niebanalne, familijne, najlepsze ekranizacje lektur i filmy przygodowe te mniej i bardziej znane. Zachęcamy do oglądania z całą rodziną. Filmy, które wybieramy dają do myślenia, pozostawiają pytania, zachęcają do dyskusji, pozostają z nami długo po ich obejrzeniu, czasem zmieniają spojrzenie na świat, ludzi i sprawy wokół nas. Uczą, bawią i wzruszają…

 Filmy z pewnością uprzyjemnią wieczory w gronie rodzinnym, zwłaszcza teraz, kiedy dużo czasu spędzamy w domu, nie chodzimy do szkoły, a spotkania z przyjaciółmi w większym gronie i wyjścia do kina są niemożliwe.

Czytaj więcej: Z cyklu – Kocham Dobre Kino Familijne - KONKURS