Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej 2022

Obchodzony w październiku Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej oświaty. Nasza szkoła uczciła je akademią, podczas której licznie zgromadzeni nauczyciele, pracownicy szkoły i oczywiście uczniowie dzięki Mistrzowi Sadu Babol o Babol poznali techniki relaksacyjne. Wzięli też udział w kursokonferencji, podczas której zbadano opinie przedstawicieli różnych grup zawodowych o nauczycielach. Pomogli im w tym uczniowie klasy 6f.
Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły. Pani dyrektor Wioletta Mazurek złożyła nagrodzonym osobiste
gratulacje.
Zamknięciem części artystycznej był nagrodzony oklaskami występ zespołu muzycznego, składającego się z uczniów klas 8d i 7a: Marysi, Ignacego i Antka.

Do upamiętnienia akademii oraz nagranie życzeń od SU dla nauczycieli i pracowników oświaty wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości: aparat, mikroport, green screen z lampami.

zdjęcia z akademii

życzenia od SU

 

Samorząd Uczniowski a Laboratoria Przyszłości

W roku szkolnym 2022/23 Samorząd Uczniowski do swojej aktywnej pracy systematycznie wykorzystywał sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. 

Green screen z lampami, statyw i mikroport posłużyły do nagrywania życzeń oraz tworzenia plakatów informacyjnych o organizacji dni tematycznych. Przykłady:

życzenia na Dzień Chłopaka

życzenia na Dzień Kobiet

życzenia bożonarodzeniowe

życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

plakat 1

plakat 2

plakat 3

Aparat fotograficzny, statyw i mikroport posłużyły do nagrywania krótkich spotów informacyjnych. Przykłady:

Kampania Białej Wstążki

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dzięki dostępności aparatu fotograficznego mogliśmy relacjonować przebieg szkolnych działań SU. Przykłady:

Dzień Świątecznej Skarpetki

Dzień Bez Plecaka

Dzień Koszuli

I Dzień Wiosny

Mikołajki

Dzień Pluszowego Misia

Tydzień tematyczny

Dzień Totalnego Bezguścia

 

Ślubowanie pierwszoklasistów 2022

1 września to dzień wyjątkowy dla wszystkich uczniów, w szczególności dla tych najmłodszych, czyli pierwszoklasistów. Albowiem oni to po raz pierwszy przekraczają próg szkoły, poznają swojego wychowawcę i klasę, ale przede wszystkim rozpoczynają wielką przygodę, jaką jest ośmioletnia nauka i wychowanie w szkole podstawowej. Oto, jak w dniu wczorajszym rozpoczęli tą niezwykłą przygodę nasi pierwszoklasiści, którzy jednocześnie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów PSP nr 6. Dzięki sprzętom z Laboratoriów Przyszłości (aparat i mikrofon kierunkowy) mogliśmy upamiętnić te piękne chwile.

zobacz relację video na YT

 

Modelowanie cząsteczek węglowodorów na lekcji chemii

Modelowanie cząsteczek węglowodorów na lekcji chemii to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim najlepszy sposób na naukę. 😁 Pomoce naukowe zakupione zostały w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
 

Mamy już sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Zmieniamy się dla Was!
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu Laboratoria Przyszłości, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Pracownie zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne oraz pozwoli uczniom rozwijać ich zainteresowania na zajęciach edukacyjnych, a także pozalekcyjnych. Sprzęt został sfinansowany ze środków Programu Laboratoria Przyszłości w kwocie 329 700 zł. 
 

Jasełka 2022

21 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka. Wprowadziły one piękną, świąteczną atmosferę do naszej szkoły. Do relacji video wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości: aparat fotograficzny i mikrofon kierunkowy.

obejrzyj nagranie

 

Kulig i ognisko w Muzeum Wsi Radomskiej

Wyczekiwana zima cieszy wszystkie dzieci, ale w miniony czwartek cieszyła szczególnie uczniów klasy 8d. Dlaczego? Sami zobaczcie! Aparat fotograficzny z Laboratoriów Przyszłości umożliwił upamiętnić niezwykłe chwile zabawy i integracji.

zobacz nagranie

 

"Na niebiesko dla autyzmu" 2023

"Na niebiesko dla autyzmu" - marsz społeczności szkolnej w dniu 4 kwietnia 2023 r. Nagranie powstało dzięki sprzętom z Laboratoriów Przyszłości.

zobacz filmik

 

VII edycja szkolnej akcji charytatywnej "Bombka dla ..."

Poniżej przedstawiamy duży skrót VII edycji szkolnej akcji charytatywnej "Bombka dla ...". Zobaczcie sami, jak powstały piękne rysunki na bombkach, stroiki, kartki świąteczne i słodkie ozdoby na piernikach Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, wyjątkową, bo świąteczną atmosferę oraz za zaangażowanie. Dzięki sprzętom z Laboratoriów Przyszłości (aparat i mikrofon kierunkowy) mogliśmy upamiętnić te piękne chwile.

zobacz relację video na YT

zobacz zdjęcia

 

Obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień 2022

Dzięki sprzętom z Laboratoriów Przyszłości mogliśmy upamiętnić chwile zabawy, zorganizowane przez SU.

Co to za dzień? Obejrzyj sam: informacje

Jak wyszło? Zobacz sam: filmik

 

Spotkanie z Panem Arturem Wachowiczem

26 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z osobą niepełnosprawną z cyklu "Życie pomimo barier. Wszystko jest możliwe". W tym roku gościliśmy Pana Artura Wachowicza, tetrusa, wózkersa, który opowiedział nam o wypadku, depresji, życiu na wózku, byciu mężem i tatą.
Mimo swojej niepełnosprawności nie poddał się i cały czas walczy o marzenia oraz o jak największą samodzielność. Jest działaczem społecznym, autorem, twórcą internetowym, podróżnikiem. Wraz z żoną Anią wyjechali w podróż przez ponad pół Europy, przejechali przez 13 krajów, sypiając w busie, którym podróżowali i u ludzi oferujących gościnę. Na swoim kanale na youtube "Punkt widzenia tetrusa" chce pomóc poznać podstawy obcowania z niepełnosprawnymi. Uczy, jak doceniać sprawność i zmotywować widzów do działania. Zaraża entuzjazmem i pasją do życia pomimo swojej niepełnosprawności!
To wyjątkowe spotkanie uświetniły występy naszych utalentowanych uczennic: Nikoli Mróz i Nikoli Otręby z klasy VI, które wykonały taniec nowoczesny do utworu "Kiss The Rain" oraz Łucji Karpińskiej z klasy VIII, która zaśpiewała utwór Exodus 15 "Oceany". Nasi wolontariusze rozdali fiszki z krótką informacją o naszym gościu, a także z zapytaniem: Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś nad tym, co by było, gdybyś nie mógł ruszać rękami i nogami?
Organizatorzy spotkania: Joanna Schodnik, Edyta Wachnicka, Iwona Węgrzynowska, Dominika Jakubiak, Iwona Kościelnik
Dzięki sprzętom z Laboratoriów Przyszłości mogliśmy upamiętnić chwile spotkania.
 

Andrzejki 2022

30 listopada 2022 r. wzorem lat ubiegłych obchodziliśmy Andrzejki - dzień wróżb i zabaw. Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami i przy wsparciu opiekunów Samorządu Uczniowskiego zorganizował zabawy i przygotował stanowiska z wróżbami dla uczniów klas 0 - 3. Każdy uczestnik andrzejkowych zabaw z niecierpliwością przekuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej przyszłej sympatii, losował szczęśliwa liczbę czy też zawód, jaki będzie wykonywał w przyszłości. Katalog wróżb był obszerny, a każdy mógł wywróżyć sobie coś wyjątkowego i optymistycznego. Podczas zabawy było śmiechu co niemiara. Dzięki kolorowym światełkom atmosfera była pełna magii. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zaangażowanie. Dzięki sprzętom z Laboratoriów Przyszłości mogliśmy upamiętnić chwile zabawy.

zobacz relację video

 

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

W roku szkolnym 2022/23 obchody Święta Niepodległości wyglądały nieco inaczej niż w latach ubiegłych. Uroczysta akademia była jedynie podsumowaniem działań, jakie uczniowie podjęli w okresie miesiąca przed obchodami. Należały do nich między innymi: opracowanie prezentacji multimedialnej i wykonanie portretu wylosowanego przez każdą klasę patrona, udział w konkursach (wokalnym, fotograficznym na najbardziej patriotyczną klasę, plastyczno-graficznym na najładniejszy znaczek pocztowy z Polską), przeprowadzenie wywiadu z pracownikami szkoły na temat patriotyzmu, wykonanie pracy multimedialnej nt. "Za co kocham Polskę?" i wiele innych. Do realizacji działań i ich upamiętnienia wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości: aparat, statyw, gimbal, mikroport, mikrofon kierunkowy, green screen z lampami.

Zapraszamy od obejrzenia fotorelacji z uroczystego podsumowania szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości 2022.

obejrzyj filmik z podsumowania obchodów święta

zdjęcia z konkursu na znaczek

 

Utwór patriotyczny w wykonaniu klasy 2f

Z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, mali patrioci z klasy 2f zaśpiewali pieśń patriotyczną "Uwierz Polsko". Posłuchajcie i Wy! Do nagrania utworu wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości: statyw, aparat fotograficzny, mikrofon kierunkowy.

obejrzyj nagranie

 

Lekcje informatyki z robotami Photon

Na zajęciach informatyki uczyliśmy się świadomego korzystania z technologii, analizowania informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce, kreatywności, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań i pracy w zespole. Uczniowie nabywali wszystkie te umiejętności nieświadomie, na drodze dobrej zabawy. Nauka przez zabawę jest najlepszą i najbardziej przyswajalną formą nauki.
Pomocne w tym były nam roboty Photon, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
 

Kulinarny Dzień Chłopaka

Warsztaty kulinarne na lekcjach plastyki z okazji Dnia Chłopaka. Korzystamy ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
 

Pieczemy i szyjemy nawet podczas lekcji

Klasa siódma prezentowała swoje umiejętności kulinarne robiąc gofry i pancakes'y. A Ola uszyła pierwszy szkolny fartuch. Do takich praktycznych i ciekawych lekcji posłużył sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

zobacz zdjęcia

 

Ciekawa lekcja o skałach w klasie siódmej

Co skrywa nasza planeta? Klasa 7d na lekcji geografii poznawała skały budujące litosferę. W działaniach tych pomocne były zestawy próbek 15 podstawowych rodzajów skał, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie używając szkła powiększającego z zaciekawieniem porównywali wielkość kryształów i drobin w skałach osadowych, magmowych oraz metamorficznych.
 

Pierwszy druk 3D

Dnia 7 listopada 2022 r. grupa naszych nauczycieli odbyła szkolenie z zakresu obsługi drukarek 3d. A już dziś w sali nr 9g został wydrukowany pierwszy projekt trójwymiarowy - rower. Uczniowie i nauczyciele z zaciekawieniem przyglądali się powstającej figurce.
"Pierwsze koty za płoty!" 😉
 

Zapowiedź filmu "The promised Neverland" w wykonaniu uczniów klasy 5e

Uczniowie klasy 5e w tym roku szkolnym wzięli udział w realizacji programu autorskiego "Z kamera za pan brat". Pomysł na zapoznanie uczniów z historią kina, językiem filmu, jego gatunkami i profesjami związanymi ze światem filmu powstał z potrzeby zaspokojenia zainteresowań dzieci. Zwieńczeniem całego projektu jest film "The promised Neverland" nagrywany od początku 2023 roku, którego zapowiedź przedstawiamy Państwu poniżej. Jest to jedynie przedsmak uczniowskiej interpretacji mangi i anime o tym samym tytule.
W nagraniu filmu wykorzystaliśmy sprzęt techniczny i elektroniczny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
 

Innowacja pedagogiczna na języku angielskim

W tym roku szkolnym grupy językowe 5e gr 1, 5f gr 2, 4c gr 1 brały udział w innowacji pedagogicznej i na języku angielskim rozszerzały słownictwo ucząc się poprzez zabawę, na końcu tworząc projekty, multimedialne słowniczki językowe. Głównym założeniem innowacji było wdrażanie nowoczesnych technologii audiowizualnych w nauczaniu słownictwa i komunikacji. Uczniowie pracowali na lekcjach wykorzystując narzędzia ICT. Innowacja polegała na połączeniu klasycznej metody nauczania słownictwa w połączeniu z programami do nauki języka angielskiego. Wykorzystanie do utrwalania słownictwa robota Emys to dobra zabawa i szybsze opanowanie zwrotów i słów. Uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności i zdolności językowych dzięki atrakcyjnym metodom i narzędziom multimedialnym z programu Laboratoria Przyszłości. Dziękujemy uczniom biorącym udział w innowacji za wspólną naukę i zabawę.
Organizatorzy: Iwona Bednarczyk, Ewa Kobza, Monika Kaczorowska.
 

Relacja video z festynu rodzinnego "Żyj zdrowo na sportowo"

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z tegorocznego festynu rodzinnego, który w tym roku odbył się pod hasłem "Żyj zdrowo na sportowo". Film powstał przy użyciu aparatu fotograficznego, statywu, mikrofonu kierunkwego i stabilizatora obrazu z programu Laboratoria Przyszłości.

obejrzyj filmik na YouTube

 

Lekcje kodowania w klasie pierwszej

Jedną z ulubionych lekcji uczniów klasy 1g jest lekcja kodowania. Dzięki Laboratorium Przyszłości mogą pogłębiać swoją wiedzę, a przy tym wyśmienicie się bawić.

zobacz zdjęcia

 

"Za co kocham Polskę?" - odpowiadamy w formie multimedialnej

Za góry, morze, jeziora i inne cudowne miejsca, za wyjątkowe miasta, za piękną, choć bardzo trudną historię... - tak uczniowie klas 7d i 8c na lekcji informatyki odpowiadali na pytanie "Za co kocham Polskę?" w nietypowy sposób, wykorzystując do tego green screen z lampami i aparat fotograficzny z programu Laboratoria Przyszłości oraz canvę. 

zobacz filmik

zdjęcia

 

Eksperymenty na lekcji chemii

Eksperymentalne zapoznanie uczniów klas 7b i 7d z chemią. 
Zakupiony sprzęt w ramach programu Laboratoria Przyszłości posłużył uczniom zrozumieć gęstość substancji pod czujnym okiem nauczyciela.
 

Ruszyła kampania wyborcza do władz SU na rok szkolny 2022/23

Ruszyła kampania wyborcza do władz Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, a wraz z nią... niespodzianka od naszej "świeżej" absolwentki, byłej przewodniczącej szkoły - Hani.

Do nagrania materiału wykorzystano mikroport, gimbal i aparat fotograficzny, zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

zobacz nagranie

 

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Więcej o programie