O szkole

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Orła Białego w Radomiu mieści się w kompleksie budowlanym z Publicznym Gimnazjum Nr 22 im. Karola Wojtyły.

 Uroczyste otwarcie szkoły odbyło się w dniu 4 września 2001 roku.

Pierwszym dyrektorem był Wiesław Wlazło (2001- 2011),

Następnie Edyta Karczemna (2011 - 2016)

Obecnie funkcję dyrektora sprawuje Wioletta Mazurek.

Obiekt o powierzchni użytkowej 8160 m² i kubaturze 48 000 m² przeznaczony jest dla 1500 uczniów. 

W skład zespołu szkolnego wchodzą:

  • 40 sal dydaktycznych, w tym specjalistyczne pracownie przedmiotowe: informatyczne, językowe, przyrodnicze, nauczanie zintegrowane;
  • gabinety: lekarza, pedagoga i psychologa, logopedy; biblioteka z czytelnią;
  • 3 sale sportowe, w tym jedna o powierzchni 700 m² z widownią dla 150 osób;
  • zespół żywieniowy do wydawania 300 posiłków dziennie;
  • zespół boisk sportowych: trawiaste boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej, bieżnia tartanowa, 2 korty tenisowe o nawierzchni syntetycznej.

Zajęcia pozalekcyjne:

  • Koła zainteresowań: przedmiotowe (j. polski, historia, matematyka, informatyka), językowe, zespół wokalny, teatralne, sportowe, koło BRD, Szkolny Klub Europejski, LOP, PCK, PTTK.
  • Zajęcia wyrównawcze.

Nasza szkoła jest w pełni przystosowana do kształcenia dzieci niepełnosprawnych. Do ich użytku oddano: dźwig hydrauliczny, rampy, toalety i miejsca parkingowe. Na całym terenie o powierzchni 3 ha została starannie zaaranżowana zieleń i mała architektura. 

Opieka medyczna: 
Dostęp do internetu: światłowód 
Wyżywienie: stołówka szkolna wydająca codziennie obiady, sklepik szkolny czynny na każdej przerwie. 
Obiekty sportowe: nowoczesna sala sportowa z pełnowymiarowymi boiskami, mała sala gimnastyczna, na zewnątrz budynku - boiska sportowe do: tenisa ziemnego, piłki siatkowej, koszykowej, nożnej i plażowej, tartanowa bieżnia sportowa i skocznia w dal z przystosowaniem do trójskoku. 

Informacje dodatkowe: 
Szkoła jest nowoczesnym obiektem funkcjonującym od roku szkolnego 2001/2002. Uczniowie uczą się w godz. 8.00 - 16.45. 
W szkole funkcjonują na każdym poziomie klasy integracyjne. W klasach tych (max. 20 osób) uczy się 5 uczniów z różnymi deficytami. Na lekcjach pracuje 2 nauczycieli - prowadzący i wspomagający. Szkoła jako budynek jest przystosowana do poruszania się po niej uczniów niepełnosprawnych - ma podjazdy, windę, toaletę dla dzieci na wózkach inwalidzkich. 

Odsłony: 4105