Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki 2018

15 września w naszej szkole aktywnie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W czytelni na uczniów czekały niespodzianki w postaci zabaw i wykonywania kreatywnych rysunków. Dzieci chętnie określały się, jaką cechę charakteru uznają dla siebie za najważniejszą - uzupełniając plakat Chcę być….i kropka! Na dwóch plakatach bawiliśmy się w „kropkowanie”: Wykropkuj swoje imię i Wykropkuj imię swojego zwierzaka. Dużo chętnych przyciągnęła zabawa pt. Główka zgaduje, co czółko pokazuje. W zabawach chętnie uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. 
Nauczyciele angliści (p. Karolina Stobieniecka-Krokos i p. Izabela Leathem) połączyli ten dzień z Tygodniem Kreatywności i przygotowali dla uczniów wiele ciekawych zadań. Niektóre z nich można było wykonać w czasie wolnym, inne wykonywane były w ramach zajęć języka angielskiego. Atrakcji nie brakowało!
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie klasy 5a i 5c na lekcji informatyki pod okiem pani Anety Mosiołek tworzyli "kropeczkowe" gry w Scratch'u. Każdy uczeń utworzył własną kropkę i wprawił ją w ruch, a gracz miał za zadanie trafić w poruszające się po ekranie kolorowe kropki, aby je "zaczarować" lub "ukryć".

zdjęcia

Odsłony: 495