Z cyklu – Kocham Dobre Kino Familijne - KONKURS

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają dobre kino do wspólnego oglądania.

             Co tydzień w piątek będziemy wysyłać propozycje filmowe dla całej rodziny na wspólne wieczory. Proponujemy kino niebanalne, familijne, najlepsze ekranizacje lektur i filmy przygodowe te mniej i bardziej znane. Zachęcamy do oglądania z całą rodziną. Filmy, które wybieramy dają do myślenia, pozostawiają pytania, zachęcają do dyskusji, pozostają z nami długo po ich obejrzeniu, czasem zmieniają spojrzenie na świat, ludzi i sprawy wokół nas. Uczą, bawią i wzruszają…

 Filmy z pewnością uprzyjemnią wieczory w gronie rodzinnym, zwłaszcza teraz, kiedy dużo czasu spędzamy w domu, nie chodzimy do szkoły, a spotkania z przyjaciółmi w większym gronie i wyjścia do kina są niemożliwe.

 Filmy będziemy oznaczać:

 * jedną gwiazdką –polecamy dla malucha

** dwoma gwiazdkami - polecamy dla starszaka

*** trzema gwiazdkami – polecamy dla młodzieży

brak gwiazdek -  bez rekomendacji dla wieku, film dla każdego

 Co tydzień będzie można oddać głos na film, który najbardziej Wam się podobał, można go ocenić, napisać krótki komentarz. (Tu organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wykorzystania ciekawych recenzji, do podsumowania wydarzenia na koniec.) Mogą to zrobić dzieci i rodzice.  Głos można oddać tylko raz na dany film. Nie trzeba ocenić ani obejrzeć wszystkich filmów z danego tygodnia. Jeśli nie uda się obejrzeć wszystkich rekomendowanych filmów, wystarczy ocenić ten, który podobał nam się najbardziej. Na koniec ogłosimy, które filmy zwyciężyły.

 Uczniowie, którzy regularnie będą brali udział w głosowaniu i ocenianiu filmów, na koniec całego cyklu będą brali udział w losowaniu nagrody niespodzianki oraz otrzymają punkty z zachowania za udział w wydarzeniu, w czerwcu.

 *Nagroda niespodzianka będzie losowana prawdopodobnie dopiero po powrocie do szkoły, ze względu na obecną sytuację w szkołach.

 UWAGI I WARUNKI UCZESTNICTWA:

  1.  Ze względu na ochronę praw autorskich nie polecamy tu platform, które udostępniają filmy, ale  filmy są dostępne w Internecie, można je odnaleźć bez większego problemu, na przykład wklejając tytuł i rok premiery lub je wpisując w przeglądarkę.
  2. Koniecznie trzeba odszukać filmy z rodzicami, aby na przykład nie włączyć płatnej wersji, jeśli sobie tego nie życzymy, a jeśli nawet, to nie zrobić tego bez zgody rodziców
  3. Zwłaszcza klasy młodsze 1-3 prosimy o udział w tym wydarzeniu filmowym za zgodą rodziców i razem z nimi.

 Filmy polecane na ten tydzień:

  1. Brzdąc – 1920, reżyseria: Charlie Chaplin. Kino nieme, film czarno-biały, komediodramat. Film z początków kina, chociaż bardzo stary, nadal rozśmiesza, wzrusza i zaskakuje. Opowiada o przyjaźni Trampa z pozostającym pod jego opieką  sierotą.
  2. Fantastyczny Pan Lis – 2009, reżyseria: Wes Anderson. Farmerzy z małego miasteczka postanawiają pozbyć się wykradającego im zbiory lisa i jego rodziny. Film animowany, przygodowy. Można się pośmiać. Pan lis ma naprawdę zaskakujące pomysły.
  3. Mój Przyjaciel Hachico - 2009, reż. Lasse Hallström. To piękny film o przyjaźni psa i człowieka. Profesor Parker Wilson poszukuje domu dla bezdomnego psa. Wkrótce między nim a zwierzęciem rodzi się niezwykła więź. Jeśli kochacie zwierzęta, to na pewno pokochacie ten film. Prawdziwy wyciskacz łez.
  4. Mały Książę – 2015, reż. Mark Osborne. Film animowany, fantasy, w oparciu o lekturę szkolną, choć nie jest jej wierną ekranizacją, a jedynie luźnym nawiązaniem. Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę.
  5. Sekrety Morza – 2014, reż. Tomm Moore. Sześcioletnia Sirsza udaje się ze swoim bratem w magiczną podróż, podczas której odkryje, co stało się z jej mamą i jaką wartość ma rodzina. Pouczające i baśniowe, niezwykle piękna animacja.

Oddaj głos skanując kod qr:

  

Na Wasze głosy czekamy do każdego piątku.

Zapraszamy do wspólnego oglądania, organizatorzy: Edyta Karczemna, Monika Kaczorowska, Dorota Szczęsna.

Odsłony: 312