VII edycja Plebiscytu „Nasz Karolek”

Samorząd Uczniowski organizuje galerię prezentującą wyjątkowych uczniów PSP nr 6. Zaprezentowane zostaną osoby, które w sposób szczególny wyróżniają sie z grona swoich rówieśników, są przykładem wzorowego ucznia, aktywnie i twórczo rozwijają swoje pasje i zainteresowania, osiągają na tym polu sukcesy, a swoją postawą wobec ludzi dają świadectwo człowieczeństwa. 

Czytaj więcej: VII edycja Plebiscytu „Nasz Karolek”

"Żyj zdrowo, jedz kolorowo!" - podsumowanie akcji

W dniu 15 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowej Diety i Aktywności Ruchowej pod hasłem "Żyj zdrowo, jedz kolorowo!".

Impreza podzielona była na dwa bloki tematyczne:

1. Żywienie - 9.10-12.00.

* Wykłady dla ponad 300 uczniów, prowadzone były przez dietetyka Pana Jacka Ziółka z CWSiPZ "ATLETA", w trzech turach, połączone zostały z quizem, w którym uczestnicy mogli wygrać upominki.

* Równolegle, w ramach zajęć z biologii odbywały się warsztaty żywieniowe dla klas gimnazjalnych "INTELIGENTNE SPOSOBY NA OKRESLANIE WŁASCIWEJ PORCJI". Prowadzone były one przez Panią Anetę Kiełbasę - nauczyciela biologii i doradcę metodycznego.

* Uczniowie z klas starszych prezentowali swoim młodszym kolegom scenki "O Witaminkach".

* W sposób doświadczalny badano jakość spożywanej żywności. Doświadczenia wykonywali uczniowie na lekcji biologii.

Czytaj więcej: "Żyj zdrowo, jedz kolorowo!" - podsumowanie akcji

Pierwszy Dzień Wiosny 2018

Już w najbliższą środę obchodzić będziemy PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Zachęcamy wszystkich uczniów klas 0 - 6 do wspólnej zabawy, jaką jest niecodzienny ubiór szkolny tego dnia. Najlepiej przebrani uczniowie unikną odpowiedzi ustnej :) 

Przywitajmy wiosnę kolorowo!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

"Bądź kumplem - nie dokuczaj"

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem – nie dokuczaj”. Mając na uwadze negatywne konsekwencje, jakie niesie ze sobą dokuczanie i dręczenie, a także w odpowiedzi na rosnącą skalę zjawiska, jakim jest przemoc rówieśnicza, tuż przed feriami zimowymi dla wybranych klas odbyło się spotkanie o charakterze informacyjno-edukacyjnym, którego celem było:
- omówienie zjawiska agresji i przemocy rówieśniczej,
- uświadomienie jak krzywdzące jest dokuczanie i dręczenie,
- promowanie zachowań koleżeńskich opartych na szacunku i tolerancji,
- zachęcenie do reagowania na przemoc. 

Czytaj więcej: "Bądź kumplem - nie dokuczaj"

Nowy Samorząd Uczniowski naszej szkoły

Nasza szkoła wybrała nowy Samorząd Uczniowski. Na pierwszym zebraniu przewodniczących klas odbyło się przedstawienie nowego Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów oraz przekazanie władzy przez dotychczasowych przedstawicieli SU. Ustalony został termin kolejnego zebrania, podzielone obowiązki klasowych przewodniczących i omówione najważniejsze kwestie. "Świeżo upieczonym władczyniom" życzymy przyjemnej i owocnej pracy, dającej dużo radości i satysfakcji.

zdjęcia ze spotkania

Światowy Dzień Uśmiechu 2017

6 X 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu.  Akcja została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Większość uczniów ubrana była na żółto i wszyscy rozdawali uśmiechy. Przez cały dzień panowała zasada: "Zrób coś miłego dla innych. Spraw, że ktoś się uśmiechnie." 

 

 

„Pod Skrzydłami Orła Białego”

W dniu 6 listopada 2017 roku Samorząd Uczniowski PSP nr 6 zorganizował konkurs plastyczny „Pod Skrzydłami Orła Białego”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych im. Orła Białego w Radomiu, Kończycach Kolonii i Dąbrówce Podłężnej. Celem konkursu było nawiązanie współpracy ze szkołami im. Orła Białego w powiecie radomskim oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia. Uczniowie samodzielnie wykonali prace plastyczne przedstawiającą wizerunek Orła Białego. 

Czytaj więcej: „Pod Skrzydłami Orła Białego”