Kolejny sukces szkolnego koła teatralnego #Młodzież

Dnia 13.12.2018 roku uczniowie ze szkolnego koła teatralnego #Młodzieżprowadzonego przez p. Małgorzatę Harcińską-Chamerską, wzięli udział w 2. Międzyszkolnym Przeglądzie Teatralnym zorganizowanym przez PSP nr 14 Integracyjną w Radomiu. Zeszłoroczni laureaci konkursu przedstawili „Króla Ciapciaka”, zdobywając III miejsce. Tytuł najlepszego aktora zdobyła Monika Bernatek - uczennica klasy 8a, pokonując w rywalizacjach ponad 50 młodych aktorów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

zdjęcia

Kolejny sukces matematyczny!

Nasz uczeń - Adam Płatos zajął II miejsce w kraju w konkursie Maks Matematyczny VI.

Wielkie gratulacje, Adam!

Osiągnięcia naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2018

WYNIK BARDZO DOBRY:

Miedziocha Amelia  - klasa siódma

WYRÓŻNIENIA:

klasy czwarte:

Zdybiewski Mikołaj
Pajączkowska Zuzanna
Rokita Aleksandra
Kalita Dominika
Chabiera Maria
Ogiński Sebastian
Kornafel Mikołaj

klasy piąte:

Kiepas Oskar
Krawczyk Natalia
Dżon Agnieszka
Kowal Inga
Lewandowska Małgorzata

klasy szóste:

Pentek Małgorzata
Woźniak Szymon
Adam Płatos

klasy siódme:

Otręba Dawid
Kołodziejczyk Hanna

klasy 2 gimnazjum:

Kacprzak Zuzanna
Głuchowski Filip

klasy 3 gimnazjum:

Pawluk Jan

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Kolejny sukces matematyczny "SZÓSTKI"

Nasza uczennica Natalia Krawczyk zajęła I miejsce w finale XIV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "MŁODY MATEMATYK" dla klas piątych.

Do konkursu Natalkę przygotowywała pani Izabela Zaręba.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Osiągnięcia matematyczne w konkursie "Radom - moje miasto"

„RADOM - MOJE MIASTO” MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO–PRZYRODNICZY POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA RADOMIA

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych. Jego celem było pogłębienie wiedzy o Radomiu, pokazanie piękna tego miasta oraz wykazanie się umiejętnościami matematycznymi.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas piątych i wywalczyli indywidualnie:

Natalia Krawczyk - III miejsce,

Dawid Lipa - wyróżnienie,

Aleksandra Skrzypczyńska - wyróżnienie.

Jako zespół zdobyli puchar za zdobycie największej ilości punktów ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie.

Do konkursu Olę przygotowywała pani Agnieszka Smagieł, a Natalkę i Dawida pani Izabela Zaręba.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Sukces Adama

Nasz uczeń Adam Płatos zajął III miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego 🇬🇧 EAGLES dla uczniów kl. V - VI szkół podstawowych organizowanym przez PSP nr 34. Gratulujemy! 👍

Sukces naszej uczennicy!

Z ogromną radością informujemy, że Hanna Wiązowska, uczennica klasy trzeciej gimnazjum, zdobyła w tym roku tytuł FINALISTY KONKURSU POLONISTYCZNEGO organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawuje pani Joanna Gwóźdź.

Gala rozdania nagród w RODoN

28 maja 2018 roku w Ośrodku Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska w Radomiu odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Celem spotkania było wręczenie nagród laureatom konkursów przedmiotowych, które odbyły się w roku szkolnym 2017/2018.

W konkursach polonistycznych dwie uczennice PSP nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego zostały laureatkami. Monika Bernatek, przygotowywana przez p. Małgorzatę Harcińską-Chamerską i Julia Sułecka, przygotowywana przez p. Iwonę Wiśniewską, zostały wyróżnione w Regionalnym Konkursie Czytelniczym „Czytanie jest podróżą”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia

Po raz kolejny mamy I miejsce!

W tym roku na międzyszkolnym konkursie "Maths in English is easy" (Matematyka po angielsku jest łatwa) reprezentowała nas drużyna w składzie: Paulina Pożyczka, Aleksandra Kośla oraz Katarzyna Bukowska. Dziewczyny wywalczyły nam pierwsze miejsce.

Gratulujemy i dziękujemy!

zdjęcia z przebiegu konkursu

Kolejny sukces w konkursie fotograficznym!

Gratulacje dla Jonasza Klochowicza z klasy 5 za zajęcie II miejsca i Mai Dominiak z klasy 7 za wyróżnienie (kategoria do 18 lat) w konkursie "RADOMSKIE ZAUŁKI KSIĄŻKI - UL. PIŁSUDSKIEGO", organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu.

galeria prac

Kolejne osiągnięcia muzyczne naszych uczennic!

Tym razem w XV Diecezjalnym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę":

Julia Kozłowska - II miejsce,

Barbara Jarosz - wyróżnienie.

Laureatkom serdecznie gratulujemy sukcesu!

Kolejny sukces matematyczny!

Nasi uczniowie na podium w finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego STREFA MAT 13.

Anna Cecot - I miejsce w kategorii klasy siódme,
Krzysztof Szumiata - I miejsce oraz Zuzanna Marcula - III miejsce w kategorii klasy gimnazjalne.

Gratulacje!

Sukcesy muzyczne naszych "szkolnych solistek"

27 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrówce Podłężnej im. Orła Białego odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej "Piosenka Patriotyczna". Do konkursu zostały zaproszone szkoły, które noszą imię Orła Białego. Naszą placówkę reprezentowały trzy uczennice: Julia Kruk i Łucja Karpińska z klasy 3 oraz Oliwia Jasińska z klasy 4. Dziewczynki do konkursu przygotował pan od muzyki Łukasz Kęska. Włożony trud zaowocował sukcesem. Jury przyznało III miejsce Łucji Karpińskiej w grupie wiekowej klas 0 - III oraz wyróżnienie Oliwii Jasińskiej w grupie wiekowej klas IV - VIII. Dziewczynkom i ich opiekunowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia

Sukces młodych anglistów!

7 kwietnia 2018 r. odbył się finał Regionalnego Konkursu z języka angielskiego YLE Movers, organizowanego przez Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne City College w Radomiu. Spośród 427 uczestników z 27 szkół podstawowych i 61 finalistów Weronika Dubicka zdobyła III miejsce, a Jan Bonar otrzymał wyróżnienie.

Konkurs YLE Movers, podobnie jak międzynarodowy egzamin Cambridge, sprawdza wszystkie cztery sprawności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie na poziomie A1.

Gratulujemy naszym czwartoklasistom i życzymy dalszych sukcesów!

O finale konkursu i naszej szkole piszą tutaj oraz tutaj.

Wielki sukces matematyczny naszych czwartoklasistów!

20 marca 2018 r. w PSP nr 20 odbył się XII Międzyszkolny Konkurs "Matematyczny Dzień Wiosny". 3-osobowa drużyna uczniów klas czwartych, reprezentująca naszą szkołę, pokonała wszystkich rywali. Spośród 29 szkół z Radomia i okolic, biorących udział w konkursie, nasza "SZÓSTKA" okazała się NAJLEPSZA i zajęła I MIEJSCE. Gratulujemy Izie, Paulinie i Mikołajowi wielkiego sukcesu.

Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Magdalena Jurkowska, Agnieszka Smagieł oraz Aneta Mosiołek.

 

Kolejny sukces naszych uczniów!!

Nasze uczennice Julia Kruk i Julia Wawrzeńczyk zostały laureatkami w konkursie organizowanym przez Muzeum Wsi Radomskiej „Tradycyjna palma wielkanocna regionu radomskiego”.

Spośród dwustu siedemdziesięciu pięciu palm nadesłanych na konkurs z całego regionu radomskiego, palmy naszych uczennic zajęły kolejno I miejsce w kategorii wiekowej klas 3 - 4 oraz II miejsce w kategorii wiekowej klas 1 - 2.

Czytaj więcej: Kolejny sukces naszych uczniów!!

"My Hometown" – nasi uczniowie na podium!

Mamy I i III miejsce w konkursie języka angielskiego, który cyklicznie, corocznie, prowadzi RODON (Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli). Konkurs ma zasięg międzypowiatowy i ma na celu promocję i popularyzację własnego miasta wśród młodzieży. Przede wszystkim oceniane były płynność, poprawność i bogactwo językowe, a także znajomość swojego miasta.

Czytaj więcej: "My Hometown" – nasi uczniowie na podium!

Wielki sukces naszych uczniów w Konkursie Wiedzy o Polskich Noblistach!

Świetna wiadomość! Hania Kołodziejczyk i Dawid Otręba zajęli I miejsce 🏆 w finale Konkursu Wiedzy o Polskich Noblistach dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Gratulujemy! 👏

Więcej o konkursie i krótki wywiad z naszymi zwycięzcami na stronie radioplus.com.pl

Nasz uczeń - Hubert Plenkiewicz - nie ma sobie równych...

 Halowy triumf Huberta Plenkiewicza!

Podczas ferii zimowych (w dniach 20 - 23 stycznia 2018) w Centrum Tenisowym Angie Kerber w Puszczykowie k/Poznania odbyły się VII Halowe Mistrzostwa Polski w tenisie w  kategorii do lat 10. Wystartowało 30 zawodników i tyle samo zawodniczek z całej Polski z rocznika 2008. Hubert „w drodze” na najwyższe podium nie stracił żadnego seta i nie miał sobie równych. Rozstawiony był z numerem 1. W II rundzie pokonał zawodnika Gorana Burbo z K.T. Szczawno Zdrój 6:2; 6:2; w ćwierćfinale zawodnika Ignacio Tejerina KKT Kostrzyn 6:3; 6:1, w półfinale Jakuba Jedrykę ze szkoły tenisowej w Radzionkowie 6:3;7:6, natomiast w finale wyeliminował reprezentanta Poznania Aleksandra Błusia P.T Olimpia Poznań 6:3; 6:3.

O jego dużym sukcesie można również przeczytać poniżej:

http://www.radomsport.pl/index.php?go=wiecejnews&id=22306

 

GWIAZDKA NA DEPTAKU 2017

Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej edycji międzyszkolnego konkursu "Gwiazdka na deptaku" i zajęła I MIEJSCE. Oznacza to, że nasza choinka została uznana za najładniej ubraną w Radomiu .

zdjęcia

Kolejny sukces Adama

Kolejny sukces ucznia klasy 6d - Adama Płatosa. 👏 Tym razem III miejsce w ogólnopolskim konkursie Multitest z języka angielskiego.
Gratulujemy! 🎉