Nasz SKW Klubem Roku!

W Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu odbyła się wczoraj gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu zorganizowana przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka dla wolontariuszy z niemal całej diecezji radomskiej. Nasza Szkoła została Klubem Roku wśród szkół podstawowych.
Serdecznie gratulujemy naszym wolontariuszom i opiekunom: pani Agnieszce Smagieł i pani Ewelinie Niemkiewicz.
o wydarzeniu w mediach (zdjęcia)

"Wigilia dla Samotnych"

W sobotę 2 grudnia 2017 r. wolontariusze od rana uczestniczyli w zbiórce produktów spożywczych w Galerii Słonecznej w markecie Carrefour. Zbiórka jest zorganizowana przez Fundację "Wolne Miejsce" z przeznaczeniem na "Wigilię dla Samotnych". Jeżeli znacie takie samotne osoby, to mogą one wziąć udział bezpłatnie w WIGILII DLA SAMOTNYCH w dniu 24 grudnia 2017 roku o godz. 15:00 w hali sportowej przy Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu na ul. Kościuszki 7.

Wolontariusze pomagają bezdomnym zwierzętom

W październiku wolontariusze z naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w zbiórce w centrum handlowym M1 na rzecz Radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

"Podziel się dobrym posiłkiem"

Uczniowie z naszego szkolnego Klubu Wolontariatu przy SCM Arka jak co roku pomagali w zbiórce żywności "Podziel się dobrym posiłkiem".
więcej zdjęć
efekty zbiórki

Nasi wolontariusze na Biegu Niepodległości

Nasi wolontariusze w Narodowe Święto Niepodległości gorąco dopingowali uczestników Biegu Niepodległości w Radomiu.
Więcej zdjęć na stronie SCM Arka:

Świąteczne paczki

Dzięki ofiarności mieszkańców parafii św. Piotra wolontariusze klas gimnazjalnych przygotowali paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących rodzin naszego osiedla oraz uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Za wszystkie otrzymane nawet najmniejsze artykuły serdecznie dziękujemy. To dzięki nim 40 rodzin otrzymało wsparcie materialne w postaci artykułów spożywczych.

Zbiórka żywności w "Biedronce"

W dniu 9 grudnia 2017 wolontariusze klas gimnazjalnych naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności, organizowanej przez Caritas. Zbieraliśmy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia z przeznaczeniem dla podopiecznych Caritas Radom.

Klientom, którzy zechcieli wesprzeć naszą zbiórkę nawet najmniejszym artykułem oraz kierownictwu i pracownikom sklepu "Biedronka" przy ul. Zbrowskiego 95 w Radomiu składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i życzliwość.

Wolontariusze i opiekunowie.

Świąteczna zbiórka żywności na terenie parafii św. Piotra w Radomiu

Dnia 2 grudnia 2017 roku wolontariusze klas gimnazjalnych naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę żywności na terenie parafii św. Piotra. Zbieraliśmy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak cukier, mąka, ryż, makaron, herbata, kawa, słodycze itp. W naszej akcji wzięło udział 36 wolontariuszy. Dzięki wielkiej ofiarności mieszkańców parafii św. Piotra mogliśmy wspomóc najbardziej potrzebujące rodziny naszego osiedla. Za każdy przejaw życzliwości serdecznie dziękujemy, a za ewentualne niedociągnięcia z naszej strony przepraszamy.

Podziękowania dla wolontariuszy

Dnia 24 października odbył się uroczysty apel z okazji liturgicznego wspomnienia Św. Jana Pawła II. W tym dniu również wolontariusze otrzymali dyplomy i podziękowania za udział w kweście z racji XVII Dnia Papieskiego.

Kwestujemy na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

W tym roku po raz dziesiąty włączyliśmy się w obchody Dnia Papieskiego. Kwestowaliśmy na rzecz uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. W zbiórce wzięło udział 45 wolontariuszy i dwunastu nauczycieli opiekunów. Miejscem naszej akcji były: Radomskie Hale Mięsne, Centrum Handlowe "Korej" oraz market "Selgros". Wszystkim serdecznie dziękujemy za życzliwość i wsparcie materialne.

Wolontariusze i Opiekunowie SKW