Obchody Światowego Dnia Poezji

Spotkanie autorskie z Wojciechem Krupą dnia 16 marca 2018 r.

W ramach Światowego Dnia Poezji, który obchodzony jest 21 marca, biblioteka szkolna gościła w swoich progach specjalnego gościa, autora wierszy i książek dla dzieci, Wojciecha Krupę. Pisarz opowiadał o miłości do słowa pisanego, źródłach inspiracji twórczych i swoich zainteresowaniach. Podczas spotkania można było nabyć książki autora oraz obejrzeć namalowane przez niego obrazy. Dzięki osobowości autora, jak również dobremu kontaktowi z uczniami wizyta przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Możliwość zadawania rozlicznych pytań gościowi oraz możliwość otrzymanie autografu autora mieli uczniowie z klas 4g, 4i i 5e. Wizyta została upamiętniona na wspólnym zdjęciu.

Organizatorzy: Iwona Wiśniewska, Katarzyna Pudzianowska

MISTRZOWIE PIĘKNEGO CZYTANIA

W dniu 19 marca 2018 r. odbyła się Gala Finałowa III Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, doskonalenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.

Podczas finału konkursu zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody. MISTRZOWIE CZYTANIA przeczytali przygotowane fragmenty prozy z kanonu literatury pięknej.

W kategorii klas I - III szkoły podstawowej MISTRZEM CZYTANIA została Natalia Domagalska. Prezentowała utwór Stanisława Aleksandrzaka „Przyrodnicy”. Opiekunem uczennicy była p. Agnieszka Pajórek.

W kategorii kl. VI - VII szkoły podstawowej WYRÓŻNIENIE otrzymał Cyprian Tuzimek. Przygotował utwór Jerome K. Jerome „Trzech panów w łódce, nie licząc psa”. Opiekunem ucznia była p. Ewelina Niemkiewicz.

W kategorii kl. II - III gimnazjum WICEMISTRZEM CZYTANIA została Natalia Beczek. Przedstawiła utwór Federico Moccia „Trzy metry nad niebem”. Opiekunem uczennicy była p. Iwona Wiśniewska.

Gratulujemy!

Godziny pracy biblioteki szkolnej w dniach 19 - 23 marca 2018 r.

Poniedziałek: 7.30 - 12.00

Wtorek: 8.30 - 12.00; 13.00 - 15.30

Środa: 7.30 - 13.30

Czwartek: 8.30 - 12.00; 13.00 - 15.30

Piątek: 7.30 - 13.30

Sukces naszej uczennicy w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Miłosnej Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

21 lutego 2018 r. w VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Miłosnej Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Elwira Dzikowska - specjalista do spraw dziedzictwa kulturowego, pracownik „Resursy Obywatelskiej”, Jacek Skwirowski - poeta radomski, grafik, malarz, miłośnik literatury, Paweł Podlipniak - poeta, dziennikarz, laureat wielu konkursów poetyckich. Jury oceniało min.: dobór repertuaru, interpretację tekstu, ogólne wrażenie artystyczne. Natalia Beczek z kl. 3D gimnazjum zajęła II miejsce. Zaprezentowała utwór pt. ,,Niebo złote Ci otworzę’’.

Opiekunem uczennicy była Pani Iwona Wiśniewska.

Wyróżnienie w programie „Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie „Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości”, którego organizatorem była Fundacja „ABC XXI - Cała Polska czyta dzieciom”. W programie tym uczestniczyło ponad 7000 uczniów z ponad 260 szkół podstawowych w całej Polsce.

Program był realizowany w klasie VIIa pod kierunkiem p. Iwony Wiśniewskiej. Obejmował zajęcia oraz przygotowanie prezentacji/filmiku przedstawiającego jedną z omawianych wartości. Prezentacja wzięła udział w konkursie. Spośród setek nadesłanych prac jury wybrało te najbardziej wartościowe merytorycznie i artystycznie. Nasza prezentacja otrzymała WYRÓŻNIENIE.

Podziękowania dla p. Małgorzty Harcińskiej-Chamerskiej - wychowawcy klasy za pomoc przy realizacji programu.

NOC BIBLIOTEK 2017 - Powrót do przeszłości

Pamiętamy udany Wieczór w bibliotece zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji. Wieczór pełen atrakcji, wydarzeń, które zapadły w pamięci. Wspominamy Teleturniej Jeden z Dziesięciu, układanie domina z książek, występ gościa specjalnego i wiele innych konkurencji.

Wycieczka do schroniska

Jeśli możesz podarować komuś odrobinę szczęścia, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej.

Czytaj więcej: Wycieczka do schroniska

Informacje o zbliżających się konkursach czytelniczych (styczeń - luty 2018)

Regionalny Konkurs Czytelniczy CZYTANIE JEST PODRÓŻĄ dla kl. VII szkoły podstawowej i kl. II - III gimnazjum

eliminacje szkolne: 05.02.2018 r. (poniedziałek) godz. 9:10 - biblioteka szkolna

zgłoszenia: do 31.01.2018 r.

III Regionalny Konkurs Pięknego Czytania dla kl. VI - VII szkoły podstawowej i kl. II - III gimnazjum

eliminacje szkolne: 26.02.2018 r. (poniedziałek) godz.9:10 - biblioteka szkolna

Zapraszamy, organizatorzy

XIV Prezentacje Recytatorskie pt. „Poetae nascuntur, oratores fiunt”

Tegoroczne Prezentacje Recytatorskie poświęcone pamięci Edwarda Stachury odbyły się 28 listopada w Domu Kultury „Idalin”.

Celem konkursu była:

- popularyzacja wśród młodzieży szkolnej poety i jego dzieł,

- doskonalenie warsztatu scenicznego-wokalnego i recytatorskiego.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczestników. Wszyscy wykonawcy oceniani byli przez profesjonalne jury: Annę Iwasiuta-Dudek, Sebastiana Konrada oraz Jerzego Kaszubę. Uczennica Natalia Beczek z kl. 3d zdobyła wyróżnienie. Zaprezentowała utwór pt. „Może się stanie raz jeden cud”. Opiekunem uczennicy była p. Iwona Wiśniewska.

GRATULUJEMY!!!