Tydzień na rzecz kariery w naszej szkole

Już niebawem najstarsi uczniowie naszej szkoły staną przed koniecznością wyboru kierunku dalszego kształcenia. Aby pomóc im rozpoznać własne predyspozycje i preferencje zawodowe, panie Katarzyna Pudzianowska, Agata Stokwiszewska, Sylwia Wesołowska oraz Iwona Wiśniewska zorganizowały warsztaty zawodoznawcze pod hasłem „Świat zawodów w literaturze i filmie”. Zajęcia te odbywały się w ramach Tygodnia na Rzecz Kariery, czyli akcji przygotowanej przez RODoN pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Radomia.

Czytaj więcej: Tydzień na rzecz kariery w naszej szkole

Ciekawe warsztaty dla uczniów nt. zawodów budowlanych

Ciekawe warsztaty dla uczniów zainteresowanych kształceniem w zawodach budowlanych w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu.

Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor Lidia Staniszewska. W swojej prelekcji zaprezentowała ofertę kształcenia szkoły technicznej i branżowej. Została omówiona specyfika kształcenia w zawodach: technik budownictwa, technik drogownictwa, technik geodeta, technik urządzeń sanitarnych, technik ochrony środowiska, a także planowany: technik robót wykończeniowych w budownictwie oraz na poziomie ZSZ: murarz tynkarz, cieśla, dekarz, monter zabudowy i robot wykończeniowych w budownictwie, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych.
Po zakończeniu części oficjalnej młodzież uczestniczyła w rewelacyjnych warsztatach, przygotowanych przez nauczycieli zawodu. Gimnazjaliści odwiedzili pracownię dekarską, chemiczną, budowlaną, gdzie mogli zobaczyć przebieg procesu projektowania i kosztorysowania, wzięli także udział w geodezyjnej lekcji praktycznej oraz spróbowali swoich sił w dokonywaniu pomiarów.
Na kolejne wyjścia już wkrótce zaprasza doradca zawodowy Sylwia Wesołowska.

zdjęcia

Wycieczka do firmy PRONAR

Kolejna ciekawa wycieczka zawodoznawcza odbyła się do firmy PRONAR. Młodzież zafascynowana branżą metalową i techniczną mogła zobaczyć jak wytwarza się produkty, półfabrykaty które trafiają do korporacji motoryzacyjnych, maszynowych, transportowych, specjalistycznych. Sektor metalowy składa się z wielu powiązanych ze sobą działów. Uczniowie mogli zobaczyć również różne wyroby, z których korzystamy w trakcie codziennego użytku. W trakcie prezentacji, młodzież mogła wykorzystać również wiedzę którą zdobywają na fizyce, matematyce oraz zastosować logiczne myślenie. Inne ciekawe spotkania z zawodami już wkrótce. Zapraszam, Sylwia Wesołowska (doradca zawodowy, psycholog).

zdjęcia

Szkolny doradca zawodowy - PODSTAWOWE INFORMACJE

Doradca zawodowy: mgr Sylwia Wesołowska

Harmonogram dyżurów:

wtorek: 8:30 – 13:30

piątek: 8:30 – 13:30

Czytaj więcej: Szkolny doradca zawodowy - PODSTAWOWE INFORMACJE

„Ja na rynku pracy – moje talenty i moje kompetencje”

9. Ogólnopolski Tydzień Kariery Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych pod hasłem „Ja na rynku pracy – moje talenty i moje kompetencje” zainspirował uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego do pochylenia się nad zawodami medycznymi w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu.

Czytaj więcej: „Ja na rynku pracy – moje talenty i moje kompetencje”

Wizyta w Sądzie Okręgowym

Młodzież naszej szkoły aktywnie poznaje różnorodny świat zawodów. Wspólnie ze swoim doradcą zawodowym p. Sylwią Wesołowską wyruszyli do niedawno wybudowanego w naszym mieście Sądu Okręgowego.

Czytaj więcej: Wizyta w Sądzie Okręgowym

IX Ogólnopolski Tydzień Kariery Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych

„Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą”.
Honore de Balzac
Celem przedsięwzięcia było zaproszenie uczniów do kreatywnego spojrzenia na swoje umiejętności i talenty w ramach 9 Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych.

Czytaj więcej: IX Ogólnopolski Tydzień Kariery Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych