Z cyklu Kocham Dobre Kino Familijne - część druga

Drodzy widzowie, mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Wam porządnej dawki emocji, wrażeń i wzruszeń, a jeśli ktoś nie obejrzał jeszcze wszystkich filmów polecanych w z cyklu Kocham Dobre Kino Familijne, z minionego tygodnia, to w ostatnim ogłoszeniu czerwcowym, znajdzie się lista wszystkich filmów polecanych do tej pory oraz jeszcze innych, które polecamy na wakacje.

Będzie można obejrzeć je, w długie a może deszczowe wieczory, jeśli takie też zdarzą się w wakacje. Na filmy nadal będzie można głosować, do końca wakacji, a we wrześniu ogłosimy, który film zwyciężył i zrobimy podsumowanie.

Punkty za udział w akcji wystawimy również we wrześniu, teraz też sprawdzimy i przyznamy punkty z zachowania, tym osobom, które najczęściej głosował i zamieściły ciekawe komentarze.

W tym tygodniu mamy dla Was wyjątkowe propozycje. Każdy znajdzie na pewno coś dla siebie. Zamieszczamy podwójną ilość filmów, ponieważ kolejny piątek jest dniem wolnym od szkoły.Proszę pamiętać o oznaczeniach:

* dla malucha (rekomendowane dla klasy 1-3)

* dla starszaka (zalecane dla klas 4 -6)

***dla młodzieży (zalecane dla klas 7 -8)

brak gwiazdek -film dla każdego, bez wskazania wieku

 Numeracja jest kontynuacją filmów z listy z ubiegłego tygodnia, stąd jako pierwszy numer pojawia się 6:

6. Sekrety Księgi z Kells -2009, reż. Tomm Moore. W irlandzkim opactwie 1200 lat temu 12-letni chłopiec imieniem Brendan poznał Brata Aidana, strażnika niezwykłej, choć niedokończonej, iluminowanej księgi. Aidan powierza Brendanowi ważne zadanie - ukończyć Księgę z Kells. Misja ta będzie pełna przygód i niebezpieczeństw. Księga z Kells jest jednym z najpiękniejszych manuskryptów średniowiecznych, iluminowanych przez celtyckich mnichów. Film animowany, przepięknie zilustrowany. Niezwykła, tajemnicza i klimatyczna opowieść, film dla każdego.

 7. Legendy Sowiego Królestwa: Strażnicy GaHoole - 2010, reż. Zack Snyder. Film zabiera nas w rzeczywistość zmiksowaną z wątków rycerskiego romansu oraz ikonografii kina fantasy. Żyjące w pokoju sowy stają w obliczu nowego zagrożenia. Tajemnicza organizacja zaczyna postulować czystość rasową i werbuje w swoje szeregi młode sówki. Piękne kino z morałem, dające do myślenia. Bardzo staranna animacja 3d.

 8. ** Nazywam się Cukinia -2016, reż Claude Barras, film animowany. Choć film jest polecany dla starszaka, dzieci młodsze też zapewne z przyjemnością obejrzą ten film, ale z mamą i tatą, którzy odpowiedzą na poważne pytania, porozmawiają o pewnych trudnych tematach i wytłumaczą, bo tematyka dość trudna, dotyczy dojrzewania, samotności a duża część akcji rozgrywa się w domu dziecka, dokąd trafia Cukinia. Punktem wyjścia dla filmu jest powieść Gillesa Parisa pod tytułem To ja, Matołek. Opowiada historię 9-letniego Ikara, którego wszyscy, łącznie z nim samym, nazywają Cukinią.

To kino mądre i pełne wrażliwości, polecamy dla nieco bardziej wprawnego widza.

9.** Cudowny chłopak - 2017, reż. Stephen Chbosky Historia chorego chłopca próbującego odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Opowiada o nietolerancji, uprzedzeniach i samotności w szkolnej dżungli, próbuje przekonać widza, że wszyscy ludzie są z natury dobrzy i że musimy nauczyć się patrzeć na innych bez uprzedzeń.

10. **Koralina i tajemnicze drzwi - 2009, reż. Henry Selick. Od tego filmu nie daleko już do filmów Teda Burtona. Jest to film animowany, ale pokazuje świat nieco mroczny i bardzo tajemniczy, gdzie nie wiemy, co jeszcze za chwilę może się wydarzyć, dlatego nie zalecamy dla bardzo młodego widza, tu wodzę fantazji trzeba umieć nieco trzymać na wodzy. Bardzo ładna kolorystyka i ciekawa animacja. Obrazy długo pozostają w pamięci i przemawiają do wyobraźni, Tytuł zdradza część główną fabuły.

 11.***Podaj dalej -2000, reż.Mimi Leder.Piękny i wzruszający film z morałem, o zarażaniu świata dobrem. Wspaniała gra Haleya Joel Osment. Dwunastoletni Trevor dostaje nietypowe zadanie domowe, które wymyka się spod kontroli. Polecamy dla mlodzieży, kino dość poważne i o poważnych problemach nastolatka.

 12. **A.I.Sztuczna inteligencja-2000, film Stevena Spielberga. Ojcem duchowym projektu był Stanley Kubrick, film oparty o opowiadanie Supertoys Last All Summer Long. Film science Fiction. Akcja Sztucznej inteligencji rozgrywa się w przyszłości. Naturalne bogactwa naszej planety wyczerpały się, efekt cieplarniany spowodował, że pod wodą znalazły się całe metropolie w tym również Nowy Jork. Jeśli ktoś jeszcze nie widział tego filmu to koniecznie powinien zobaczyć. Znajdziemy tu motyw Pinokia, który chce się stać prawdziwym chłopcem. Film zrobiony z dużym rozmachem. Tu też zobaczymy bardo zdolnego Haleya Joel Osment. Wzruszający i mądry film.

 13. Niania -2005, reż.Kirk Jones. Emma Thompson napisała scenariusz filmu i w nim zagrała główną rolę kobiecą. Nowa opiekunka zmienia życie samotnego ojca oraz siedmiorga jego niesfornych dzieci. Wspaniałe dekoracje i kostiumy. Połączenie wszystkich elementów sprawia, że Niania jest filmem w pełni przystosowanym dla najmłodszych widzów, a przy tym jego oglądanie daj sporo frajdy również widzom starszym. Film zabawny i pouczający.

 14.Mustang z dzikiej doliny-2002, reż. Lorna Cook / Kelly Asbury. Fabuła filmu jest typowo bajkowa. Istnieje podział na złych i dobrych bohaterów, postacie są proste. Mimo to historia nie jest tak naiwna i uproszczona, jak w większości filmów dla najmłodszych, a Mustang nie jest typowym filmem dla dzieci, gdyż jego główny bohater - nie mówi. Znamy tylko jego myśli. Taki zabieg czyni postać Mustanga głębszą, ciekawszą. Animacja tradycyjna została ulepszona za pomocą trójwymiarowych efektów generowanych komputerowo. W pojedynczej scenie wykorzystane są dwie różne techniki. Dzięki temu obraz nabiera głębi i zachowuje klasyczny charakter.

 15.**Biały Kieł - 1991, reż. Randal Kleiser. Ekranizaca powieści Jacka Londona. Jack spotyka tam Białego Kła - psa z domieszką wilczej krwi. Zwierzę trafia w ręce okrutnego człowieka, który zmusza je do uczestnictwa w walkach psów. Jack ratuje Białego Kła i próbuje go oswoić.

Pamiętajcie głosujemy do piątku

 

Odsłony: 214