"My Hometown" – nasi uczniowie na podium!

Mamy I i III miejsce w konkursie języka angielskiego, który cyklicznie, corocznie, prowadzi RODON (Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli). Konkurs ma zasięg międzypowiatowy i ma na celu promocję i popularyzację własnego miasta wśród młodzieży. Przede wszystkim oceniane były płynność, poprawność i bogactwo językowe, a także znajomość swojego miasta.

Pierwsze miejsce wywalczyła dla nas Hanna Kołodziejczyk z klasy 7D, a trzecie Julia Musiał z klasy 3Eg. Dziewczyny pokonały rywali prezentując swoje miasto w języku angielskim. Omawiały ulubione miejsca, a także miejsca, które ich zdaniem w sposób szczególny oddają ducha naszego miasta. Były bezkonkurencyjne, chociaż w tym roku, jak sami prowadzący przyznali, poprzeczka podniesiona była bardzo wysoko, a wszyscy uczestnicy przygotowali się znakomicie.

Hania Kołodziejczyk przygotowywała swój projekt pod opieką p. Moniki Kaczorowskiej i zaprezentowała Radom z perspektywy ważnych, dla atmosfery i kultury Radomskiej, postaci. Wcieliła się w rolę Szerloka Holmes’a, aby podążać po Radomiu właśnie ich śladami, tak by odnaleźć “ducha naszego miasta”. Zaprezentowała takie postaci jak Witold Gombrowicz, Leszek Kołakowski, Jacek Malczewski, Jan Kochanowski, Andrzej Wajda. Spisała się na prawdę wspaniale. Hania wygrała, roczny kurs języka angielskiego. Gratulujemy i dziękujemy Ci Haniu!

Trzecie miejsce udało się zdobyć Julii Musiał z klasy 3Eg. Julia podeszła do tego samego tematu zupełnie inaczej. Projekt, który przygotowywała pod okiem p. Krzysztofa Bartolda, można właściwie nazwać innymi słowy- “Mój Osobisty Radom”. Julka pokazała miejsca, które zna i kocha najbardziej w swoim mieście. Nakręciła film o swoich ulubionych miejscach i ludziach w Radomiu. Gratulujemy!

 

Odsłony: 269