VII Ogólnopolska Akcja Noc Bibliotek

8 października w naszej szkole odbyła się impreza czytelnicza w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. W spotkaniu wzięli udział chętni uczniowie z klas: 7, 8 oraz 5.
Uroczystość rozpoczęło się od recytacji wiersza promującego wzmacniającą siłę czytania „Co za tuba, co za wzmacniacz” Joanny Mueller. Dla uczestników w bibliotece szkolnej były przygotowane różne atrakcje, wśród nich: projekcja filmu „Mia i biały lew, czytelnicze domino , czytanie fragmentów książki Jorna Liera Horsta „Operacja Człowiek w czerni”, zabawa „Zgadnij kim jestem?”, karaoke. Dla rozruszania ciał wszyscy wspólnie odtańczyli belgijkę. Dla rozruszania umysłu można było zapoznać się z literaturą wspomagającą wyobraźnię, rozwój osobowości, kulturę językową (Półka wzmacniająca).
Tegoroczna „Noc Bibliotek” zbiegła się z 20. rocznicą działalności naszej biblioteki., co zostało zaakcentowane słodką niespodzianką oraz muzycznymi życzeniami, Sto lat Biblioteko!.
Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książki.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy.
Kolejna „Noc Bibliotek” już za rok. Serdecznie zapraszamy!!!
Organizatorzy: Iwona Wiśniewska, Katarzyna Pudzianowska, Beata Kicior, Ewelina Niemkiewicz