III edycja akcji charytatywnej „Bombka dla …” za nami

4 grudnia bieżącego roku po raz trzeci w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Bombka dla…”. W poniedziałkowe, późne popołudnie w murach szkoły licznie zgromadzili się zaproszenie goście z całego miasta, nauczyciele oraz nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami.

Wzorem lat ubiegłych, zadaniem każdej przybyłej osoby było wykonanie wybranej przez siebie ozdoby świątecznej, która następnie zostanie przekazana na kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony jest na określony cel charytatywny.

Organizatorzy akcji, a był to cały sztab ludzi, począwszy od osób odpowiedzialnych za przygotowanie i rozwiezienie zaproszeń, poprzez nauczycieli odpowiedzialnych za dekorację (która wyglądała wspaniale), osoby odpowiedzialne za zorganizowanie materiałów do robienia ozdób oraz przygotowania poszczególnych stoisk, wolontariuszy i ich opiekunów, rodziców, którym dziękujemy za przygotowanie słodkiego poczęstunku po panie sprzątające, które dzielnie pomagały nam w przygotowaniach oraz w porządkowaniu szkoły po zakończonym przedsięwzięciu, serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrego serca, którzy włączyli się do naszej akcji i zaszczycili nas swoją obecnością. Każdy odnalazł swój talent w czymś innym. Jedni malowali bombki szklane, inni ozdabiali bombki styropianowe. Nie zabrakło chętnych do stoiska, przy którym robione były stroiki  czy kartki świąteczne. Najmłodsi mogli także udekorować upieczone wcześniej przez panie ze świetlicy szkolnej pierniki. W tle delikatnie unosiły się dźwięki piosenek świątecznych, a po ciężkiej pracy można było odpocząć przy pysznej kawie, herbacie i domowym cieście.

Takie spotkania to również czas na wspólne rozmowy, zawiązywanie nowych znajomości, dzielenie się wrażeniami. Czy warto się tak trudzić?

Zawsze warto, jeśli tym sposobem możemy pomóc innym.

filmik z przebiegu imprezy