"Przerwa na czytanie"

Włączając się w międzynarodową akcję ogłoszoną przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych podjęliśmy wyzwanie „Przerwa na czytanie”. Biblioteka wspólnie ze Szkolnym Klubem Wolontariatu promowała wydarzenie poprzez plakaty informacyjne oraz radiowęzeł. 29 października na każdej przerwie cała społeczność szkolna uczestniczyła w wydarzeniu bicia rekordu czytania książek. Akcja widoczna była poprzez ”żywą reklamę”, a także koszulki z hasłem. W szkole wyodrębniono „strefy czytania”: biblioteka, świetlice, hol, sale lekcyjne. W poszczególnych strefach organizatorzy i wolontariusze czytali młodszym dzieciom fragmenty wybranych utworów. Natomiast uczniów klas starszych udało się przyłapać na samodzielnej lekturze ulubionych książek. Uczestnicy mieli okazję pożytecznie zagospodarować czas wolny, jak również zaspokoić potrzeby czytelnicze i zrelaksować się przy interesującej lekturze. Cieszy nas, że akcja spotkała się z tak dużym odzewem i zainteresowaniem.

Zapraszamy do galerii.