Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Ogólnopolska akcja PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT pod hasłem „Pomagać zwierzętom, to żaden wstyd. Pomagaj z nami i Ty”

Od 1 października do 16 listopada 2021 r. w naszej szkole trwała akcja charytatywna, podczas której zbierana była żywność oraz różne akcesoria dla zwierząt. Uczniowie przynosili karmę dla psów i kotów, koce, miski, smycze, itp. Zebrane rzeczy zostały przekazane na potrzeby podopiecznych z Przytuliska Eko w Pionkach oraz ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Akcentem podkreślającym Październik jako miesiąc dobroci dla zwierząt była wystawa zwierząt hodowlanych w domu podczas której uczniowie z 13 klas mogli obejrzeć m.in. chomiki, świnkę morską, jaszczurki agamy brodate, psy. W trakcie wystawy uczennica naszej szkoły, będąca wolontariuszką w schronisku przybliżyła problemy, z jakimi boryka się ta instytucja.

17 listopada 2021 r. odbyła się wycieczka do radomskiego schroniska. Zaskakującą i radosną informacją była wiadomość, że coraz większa ilość zwierząt zostaje adoptowana przez ludzi dobrej woli.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, którym los naszych czworonożnych przyjaciół nie jest obojętny.